Promujemy zdrowie w naszej szkole - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Promujemy zdrowie w naszej szkole

Promocja zdrowia

ZDROWIE TO NAJCENNIEJSZY SKARB

Zdrowie to jedna z największych wartości człowieka, pozwala na pracę, radość i szczęście. Od początku istnienia człowiek stawiał sobie pytania związane z chorobą, cierpieniem i śmiercią. Odpowiedzi na te pytania szukano w magii, w wierzeniach religijnych i w przyrodzie. Wpływały one na postępowanie ludzi i w ten sposób tworzyła się kultura zdrowotna.
Potrzebą naszych czasów jest wdrażanie i upowszechnianie współczesnych osiągnięć kultury zdrowotnej. Aby zrozumieć zdrowie prowadzone są liczne badania, które wskazują jak wiele zależy od samego człowieka, aby zdrowie służyło mu jak najdłużej. Człowiek wykonujący ćwiczenia gimnastyczne, właściwie się odżywiający, dbający o higienę wzmacnia swoje zdrowie. W trosce o zdrowie pomocą służy nam Służba Zdrowia, która 7 kwietnia obchodzi swoje święto.
Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania w 1948 roku Światowej Organizacji Zdrowia. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. Rok 2014 to choroby wektorowe.
Od 11 lat Publiczna Szkoła Podstawowa  im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie działa w Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Dążymy do tego, aby nasza placówka była miejscem, w którym podejmujemy starania dla poprawy swojego samopoczucia, w którym uczymy się jak zdrowiej żyć i tworzyć zdrowe środowisko, gdzie zachęcamy rodziców do podjęcia podobnych starań. Chcemy aby nasi uczniowie zostali wyposażeni w wiedzę i umiejętności niezbędne do dbania o zdrowie własne i swojego otoczenia. Każdy nauczyciel prowadzi edukację zdrowotną wykorzystując aktywizujące metody nauczania. Podejmujemy również wspólne działania ze Służbą Zdrowia, której przedstawicielką w Szkole jest pielęgniarka dyplomowana Danuta Stój. Współpracujemy z policją, strażą,  sanepidem.
 
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie.
27-640 Klimontów; tel./fax: 015 8661018; e-mail: psp-klimontow@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego