Maj 2017' - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Maj 2017'

AKTUALNOŚCI - 2016/2017
Wycieczka do Kazimierza Dolnego
klasa 3 a
30 maja 2017 r.
JESTEM MISTRZEM MATEMATYKI
„JESTEM MISTRZEM MATEMATYKI” - pod takim hasłem w dn. 30 maja 2017 roku odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Ossolińskiego w Klimontowie. Rozwijaniu zainteresowań matematycznych służą różnego rodzaju gry, zabawy matematyczne, quizy i konkursy. Uczniowie przygotowując się do nich pod opieką nauczycieli poszerzają wiedzę, a sukcesy motywują ich do dalszej pracy. W rywalizacji brały udział 3- osobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy drugie. Przygotowaniem, organizacją, pozyskaniem sponsorów i przeprowadzeniem konkursu zajęły się panie: J. Hamerska, T, Kośmider oraz M. Miłek. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. D. Rogala, p. A. Nowakowska oraz p. M. Kaczmarczyk. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze. Przebieg konkursu śledziły dzieci z oddziału przedszkolnego, które nagradzały uczestników gromkimi brawami.
A oto jak zakończyła się rywalizacja:
   • I miejsce – drużyna z kl. II A
   • II miejsce – drużyna z kl. IIB
   • III miejsce – drużyna z kl. IID
   • Wyróżnienie – drużyna z kl. IIC.
Drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody dla klasy, a każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę za uczestnictwo w konkursie. Piękne i wartościowe nagrody -  gry edukacyjne na płytach CD, gry planszowe oraz łamigłówki, krzyżówki i zagadki ufundował sponsor, który pragnął pozostać anonimowy. W imieniu nagrodzonych oraz organizatorów SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
M. Miłek

21-27 maja 2017 r.
Zielina Szkoła
Na Bursztynowym wybrzeżu, taki tytuł nosił program Zielonej Szkoły, który został zrealizowany podczas wyjazdu uczniów naszej szkoły do Jarosławca w dniach od 21 do 27 maja 2017 roku.
Zielona Szkoła stała się tradycją naszej szkoły, każdego roku od sześciu lat, organizowany jest wyjazd na zajęcia poza systemem klasowym. Przez cztery lata uczniowie poznawali polskie góry, obecnie od dwóch lat wyjeżdżają nad morze. Taka forma nauki, turystyki i rekreacji wnosi wiele w życie młodego człowieka, Często uczniowie mają po raz pierwszy możliwość wyjazdu nad morze, pływają statkiem po Bałtyku, poznają tajniki zawodu rybaka. Na zajęciach terenowych zapoznają się z florą pobrzeża, lasów wydmowych oraz przykładami niszczenia wybrzeża przez fale.
Podczas tygodniowego pobytu w Jarosławcu, który stanowił bazę wypadową, uczniowie zwiedzali także Ustkę, port rybacki nad jeziorem Wicko, w Sianowie uczestniczyli w rowerowych podchodach leśnych wykorzystując wiedzę z literatury dziecięcej. Poznawali las, obserwowali zwierzęta, zapoznawali się ze sposobami odbudowy lasu poprzez nasadzenia roślinkami ze specjalnych szkółek leśnych. W miejscowości Krupy mieli możliwość zabawy w Leonardii na otwartym terenie zabawkami i urządzeniami drewnianymi z całego świata. W pracowni mistrza Leonarda mogli konstruować machiny według pomysłu da Vinci.
W ośrodku wczasowym Barka uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęciach obejmujących edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą i artystyczną. Samodzielnie przygotowywali i prezentowali programy artystyczne, wykonywali przebrania i układy choreograficzne. Wszyscy, łącznie z wychowawcami, bawili się wyśmienicie. Poranna zaprawa sportowa na plaży przygotowywała do późniejszych zajęć na Orliku i basenie. Wieczorem było ognisko, lub spacer nad morze. Niezapomniane wrażenie zrobiło na wszystkich Muzeum Bursztynu urządzone jako prastary las. Widok bursztynu w różnych kolorach oraz inkluzji uświadomił nam, jak mało jeszcze wiemy o polskim jantarze, który stanowił niegdyś nasze bogactwo. Wróciliśmy do szkoły z nadzieją, ze jeszcze kiedyś uda się nam pojechać w te miejsca, które nas tak urzekły.
16 maja 2017 r.
Klasy piąte w Górach Świętokrzyskich
Uczniowie klas piątych i garstka z szóstej, a bardzo szkoda, uczestniczyli w wycieczce szkolnej Cęciny-Oblęgorek-Kielce-Święty Krzyż. Przyjemnie było zmęczyć się trochę fizycznie.
11 maja 2017 r.
Dziecięca Piłka Ręczna
W dniu 11maja 2017r. odbył się turniej powiatowy ,,Dziecięca Piłka Ręczna”. Organizatorem było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Urząd Marszałkowski w Kielcach. Turniej odbył się PSP w Wilczycach. W turnieju z naszej szkoły wzięło udział 10 uczniów, 8 chłopców z klasy II ,,a” oraz 2 dziewczynki z klasy III ,,a”. W turnieju wzięli udział uczniowie z 8 szkół z powiatu sandomierskiego: SP w Wilczycach, SP w nr 1 w Sandomierzu, SP w Dwikozach, SP w Klimontowie, SP w Łoniowie, SP w Obrazowie, SP w Samborcu , SP w Zawichoście. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast szkoły, które zajęły I,II, III miejsce otrzymały dyplom i puchar. Po turnieju ,,Dziecięcej Piłki Ręcznej” swoją osobą zaszczycił nas znany piłkarz zespołu Vive  Tauron  Kielce i reprezentant Polski w piłce ręcznej pan  Karol Bielecki z Sandomierza. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe autografy z wizerunkiem piłkarza. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w konkursie plastycznym ,,Bawię się w sport” zorganizowanym przez ŚCDN w Kielcach. Opiekunami byli: Małgorzata Baran i Paweł Saniawa.
7 maja 2017 r.
II WOJEWÓDZKIM FESTIWALU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ SONGOWANIE 2017
7 maja 2017 r. uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie rywalizowali o Tytuł Grand Prix oraz miejsca na podium w  II WOJEWÓDZKIM FESTIWALU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ SONGOWANIE 2017. Poziom festiwalu był bardzo wysoki a uczniowie przygotowywali się do niego pod okiem opiekunów. Organizatorami tegoż konkursu byli Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie oraz Klimontowskie Stowarzyszenie „Zawsze Razem”.
8 maja 2017 r.
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
8 maja w Naszej Szkole odbył się apel z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, przygotowany przez uczniów klas II. Uczniowie uczcili to święto montażem słowno – muzycznym oraz Polskimi tańcami ludowymi takimi jak ,,Klapok’’, ,,Trojak’’ i ,,Walc Wiedeński’’.
4 maja 2017 r.
Święto Konstytucji 3 Maja
Uroczystości majowe. Bądź dumny i pokaż swoją tożsamość.
Część artystyczną z okazji święta na apelu zaprezentowali uczniowie II etapu edukacji.
 
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie.
27-640 Klimontów; tel./fax: 015 8661018; e-mail: psp-klimontow@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego