Luty 2017' - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Luty 2017'

AKTUALNOŚCI - 2016/2017
Listopad 2016 r. - czerwiec 2017 r.
Dziecięca Piłka Ręczna
Klasa II "a” uczestniczy w pilotażowym programie "Dziecięca Piłka Ręczna”. Celem programu jest urozmaicenie zajęć wychowania fizycznego na pierwszym etapie edukacyjnym, promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I – III. Jednym z głównych założeń projektu jest rozwój kompetencji metodycznych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w zakresie technik i metod prowadzenia lekcji wychowania fizycznego w klasach I – III szkoły podstawowej. W ramach projektu uczniowie uczestniczą również w konkursie plastycznym "Bawię się w sport” oraz w konkursie BILINGUAL, HANDBALL. Na zakończenie projektu uczniowie wezmą udział w sportowej rywalizacji w ramach turniejów powiatowych. Zwieńczeniem będzie festyn Dziecięcej Piłki Ręcznej, który odbędzie się w Kielcach. Życzymy uczniom sukcesów.
29 lutego 2017 r.
Po I semestrze
Dnia 29 lutego 2017 roku odbyło się spotkanie uczniów klas 4 - 6 w sprawie podsumowania I semestru w roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie z najwyższą średnią, wzorowym zachowaniem i stuprocentową frekwencją zostali przedstawieni społeczności szkolne.
Podczas spotkania wręczono także nagrody laureatom konkursu "Tu się wszystko zaczęło - miejsce mojego chrztu".
26 lutego 2017 r.
Wielki Bal Karnawałowy
Dnia 26 lutego 2017 r. dziewięćdziesięciu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Wielkim Balu Karnawałowym, który miał miejsce w GOK w Klimontowie. Opiekę nad uczniami sprawowało pięciu nauczycieli z naszej szkoły. Organizatorzy balu - Wójt Gminy Klimontów Marek Gaździewski i Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie przekazali indywidualne zaproszenia dla każdego uczestnika, zapewnili dowóz dzieci przed i po balu, w trakcie imprezy zapewnili mnóstwo atrakcji.  Przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i jak co roku było bardzo udane.
23 Lutego 2017 r.
Dzień Superbohatera
23 Lutego 2017 roku uczniowie klas szóstych wraz z nauczycielem języka angielskiego Panią Anną Bzdyrą zorganizowali „Dzień Superbohatera”.  Superbohater pięknie wyraża się do osób starszych i kolegów, nie bije młodszych, pomaga słabszym a czasami nosi pelerynę. U nas w szkole krążyło trzech Superbohaterów a za nimi dumnie kroczyli ich pomocnicy, głosząc hasła – zwroty grzecznościowe napisane w języku polskim i angielskim. Akcja cieszyła się zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zatem pamiętajmy, abyśmy byli Superbohaterami każdego dnia!
Dobre praktyki inspirują do nowatorstwa pedagogicznego i innowacyjności w systemie oświaty oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości kształcenia, wychowania i opieki. Mając to na uwadze, nasza szkoła postanowiła przekazać na stronę Kuratorium Oświaty w Kielcach przykład dobrej praktyki „DZIEŃ SUPERBOHATERA”.
18 luty 2017 r.
Zabawa choinkowa
W sobotę 18 lutego 2017 r. wszyscy uczniowie doskonale bawili się podczas corocznie organizowanej przez Rodziców Zabawy choinkowej. Nastrojowo udekorowana sala, modne stroje, muzyka..., w czasie przerwy poczęstunek. Uczniowie serdecznie dziękują!
17. luty 2017 r.
III Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim
W dniu 17.02.2017 r. po raz kolejny  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim pod patronatem starosty sandomierskiego. Organizatorami zawodów narciarskich była Szkoła Podstawowa w Niedźwicach. W zawodach wzięli udział  uczniowie z innych szkół z powiatu sandomierskiego m.in.: SP w Niedźwicach, SP w Sandomierzu, SP w Chobrzanach, SP w Koprzywnicy, SP w Ossolinie oraz SP w Klimontowie. Mistrzostwa odbywały się w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczęta klasy I – III oraz chłopcy i dziewczęta klasy IV – VI. Z  naszej szkoły udział w zawodach wzięło 13 uczniów : Dudek Kornelia, Kilarski Adam, Wójcik Maciej, Dziorek Filip, Zimnicka Aleksandra, Ciach Jakub, Lipiński Filip, Ciach Igor, Żurek Bartosz, Trojanowski Hubert, Leśniewski Michał, Maciej Pacholczak  oraz  Dudek Kamila. Opiekunem naszej reprezentacji szkolnej był Paweł Saniawa. Uczniowie  naszej szkoły Zimnicka  Aleksandra  zdobyła II miejsce w  kat. dziewcząt klas I-III oraz Adam Kilarski zdobył V miejsce w kategorii chłopców klas IV- VI. Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy  zdobytych miejsc i aktywnego udziału w zawodach.
1 luty 2016 r.
W ferie na stoku
Dnia 1 lutego 2017 r. 46 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w zajęciach na stoku narciarskim w Konarach, które sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Narkomanii w Klimontowie. Zmęczeni narciarze skorzystali z przygotowanego specjalnie dla nich ciepłego posiłku oraz lekcji pierwszej pomocy. Pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Klimontowie. Piękna, zimowa pogoda dopisała, dzieci wróciły bardzo zadowolone.
 
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie.
27-640 Klimontów; tel./fax: 015 8661018; e-mail: psp-klimontow@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego