Czerwiec 2017' - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Czerwiec 2017'

AKTUALNOŚCI - 2016/2017
Niezapomnianego wypoczynku, tylko przyjemnych i radosnych wspomnień, dużo słońca i dobrej zabawy
życzą także administratorzy szkolnych witryn internetowych.
Bezpiecznych wakacji, również z urządzeniami mobilnymi i innymi "podpiętymi" do sieci internet.
23 czerwca 2017 r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 206/2017
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele parafialnym o godzinie 8.00 dla  uczniów wszystkich szkół i przedszkoli w Klimontowie. Po mszy, gdy dzieci I etapu edukacji z przedszkolakami uroczyście żegnały szkołę, uczniowie starsi spotkali się z wychowawcami by porozmawiać jeszcze raz o bezpieczeństwie w czasie wakacji.
Podczas oficjalnej części uroczystego apelu dla uczniów II etapu edukacji wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody konkursowe, podziękowania. Pani dyrektor Elżbieta Czajkowska pogratulowała osiągniętych wyników i przekazała wszystkim życzenia najlepszych pod słońcem i bezpiecznych wakacji. Część oficjalną w sali gimnastycznej zakończyli Rodzice. Przedstawiciele Rady Rodziców przekazali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi podziękowania i wszystkim życzyli miłego wypoczynku. Na część artystyczna w tym roku złożyły się śpiewy, gra na instrumentach i tańce, którymi muzycznie uzdolnieni uczniowie wprawili zebranych w wakacyjny już nastrój.
Ostatnie przed wakacjami spotkanie w salach z wychowawcami i rozdanie świadectw. Cenzurka w ręce i z ulgą każdy uczeń  może zaśpiewać "na pewno mam rację...od poniedziałku WAKACJE".
7 czerwca 2017 r.
Ewakuacja próbna
Bezpieczeństwo  zawsze jest priorytetem w naszej szkole, dlatego podejmuje się wiele działań służących zapewnieniu go naszym uczniom.
7 czerwca 2017 r. na trzeciej godzinie lekcyjnej rozległ się dzwonek sygnalizujący dźwięk alarmu wzywającego wszystkich do opuszczenia budynku. Uczniowie pod opieką nauczycieli spokojnie i bez paniki udali się w bezpieczne miejsce na boisku szkolnym. Wszystko odbywa się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi procedurami. Dobrze jednak, że były to tylko ćwiczenia.

5 czerwca 2017 r.
Dzień Rodziny
Klasy II przygotowały uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Uczniowie uczcili to święto montażem słowno – muzycznym oraz tańcami. Na uroczystość zostali zaproszeni strażacy, którzy przeprowadzili pogadankę na temat jak bezpiecznie spędzać wakacje oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Ostatnim etapem uroczystości było wspólne grillowanie.
1 czerwca 2017 r.
X Happening BEZPIECZNA SZKOŁA
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w happeningu organizowanym przez Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie.  W tym roku Happening przebiegał pod hasłem "Kto czyta, nie zbłądzi – wybiera mądrze". Przedmiotem konkursu o tematyce profilaktycznej było przygotowanie najciekawszego przebrania według  własnego pomysłu za ulubioną postać literacką.
Celem konkursu było:
    • popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży  książki jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu,
    • kształtowanie wśród uczniów świadomości, że książka jest jednym ze sposobów walki z nudą,  ucieczką przed zagrożeniami współczesnego świata,
    • rozwijanie kreatywności, wyobraźni uczniów, prezentowanie ciekawych technik,
    • kształtowanie umiejętności współpracy w grupie.
Uczestnicy konkursu bajecznie i bajkowo prezentowali się w kreacjach konkursowych. Część artystyczna happeningu odbyła się także z udziałem uczniów naszej szkoły.
 
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie.
27-640 Klimontów; tel./fax: 015 8661018; e-mail: psp-klimontow@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego