Grudzień 2016' - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Grudzień 2016'

AKTUALNOŚCI - 2016/2017
21 grudnia 2016 r.
Boże Narodzenie - apel
"Niech się moje serce obudzi i miłość do wszystkich ludzi"
W dniu 21 grudnia 2016 roku, odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy szóstej przygotowani przez księdza - katechetę przedstawili montaż słowno – muzyczny „Król i jaskółka”. Miłość do drugiego człowieka, dzielenie się z nim radością i pokojem, o których mówili młodzi aktorzy podkreślała świąteczna dekoracja. Życzenia i wspólne kolędowanie stworzyło niepowtarzalny świąteczny nastrój, nastrój radości i oczekiwania na nadchodzące Boże Narodzenie.
Grudzień 2016
ANIOŁKI DLA CHORYCH
W miesiącu grudniu uczniowie klas 4 „a”, 5 „a” oraz szóstych wzięli udział w akcji „ANIOŁKI DLA CHORYCH” . Dzieci wykonywały aniołki z płyt CD. Zostały one przekazane pacjentom Szpitala Specjalistycznego  Ducha Świętego w Sandomierzu. Pracownicy szpitala w imieniu swoich podopiecznych podziękowali naszej szkole za podarunki, życząc wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Część aniołków została wręczona przez uczniów pracownikom szkoły. Dzieci składały świąteczne życzenia w języku angielskim.
Tradycje Świat Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej.
W świetlicy szkolnej dzieci malowały pierniczki świąteczne. Tradycyjnie, na długo przed Bożym Narodzeniem pierniczki zostały upieczone według staropolskiego przepisu, aby zdążyły skruszeć na wigilijną kolację. Przy rozmowach na temat potraw i tradycji bożonarodzeniowych dzieci wraz z wychowawcami świetlicy malowały kolorowym lukrem ciasteczka, ograniczała je jedynie własna wyobraźnia twórcza. Przed wyjściem do domu, dzieci udekorowały piernikami świetlicę. Zapach korzennych ciasteczek przypomina nam wszystkim o zbliżającym się magicznym czasie Świat Bożego Narodzenia.

Szlachetna Paczka 2016
W grudniu w naszej szkole przygotowujemy akcję Szlachetnej Paczki. Tradycyjnie od 11 lat do akcji włącza się cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Dzięki temu dary, które zbieramy są wspaniałym upominkiem i wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi. Akcję rozpoczyna przygotowanie ulotek informacyjnych oraz plakatu, a później w kolejne dni uczniowie dyżurni z kolorowymi pudełkami przechodzą do klas zbierając przyniesione dary.
Finałem paczki w szkole jest wspólne pakowanie i dekorowanie paczek, do których wkładamy także wykonane samodzielnie laurki z życzeniami, wigilijne świece i piękne, świąteczne serwetki.
10 grudnia paczka została przekazana do magazynu we Włostowie, skąd wolontariusze odwieźli ją   do rodziny, która przekazała dla nas najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz podziękowania za wspaniały dar.
7 grudnia 2016 r.
Wycieczka do fabryki bombek choinkowych w Nowej Dębie
Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas spędzony w gronie rodzinnym, a wszystko co jest związane z tym okresem wprowadza nas w zachwyt. Idąc tym tropem uczniowie klas drugich i oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami udali się 7 grudnia 2016 roku do fabryki bombek choinkowych w Nowej Dębie. Cuda, cudeńka wykonane ze szkła i ręcznie pomalowane wprowadziły wszystkich w zachwyt – po prostu bajecznie. Dzieci zwiedziły Muzeum Bombki Choinkowej, gdzie prezentowane  są stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok oraz setki unikatowych, niepowtarzalnych ozdób.
Potem obejrzały jak powstaje bombka, którą trzeba z ogrzanego szkła wydmuchać i posrebrzyć, podziwiały jak panie ręcznie zdobią bombki, aż wreszcie same miały okazję ozdobić brokatem swoją bombkę. Świetnie wykonały zadanie, co sprawiło im wiele przyjemności, wykazując się pomysłowością i talentem plastycznym. Na koniec miały czas na zakup przepięknych ozdób – pamiątki z wycieczki. Wszystkie kupione i wykonane ozdoby oraz bombki z imionami zawisną na choinkach naszych dzieci w czasie świąt.

5 grudnia 2016 r.
Turniej Wojewódzki Unihokeja Dziewczat Szkół Podstawowych w Wilczycach
W rozgrywkach turniejowych brało udział osiem drużyn ze szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Wicemistrzostwo województwa przypadło w udziale dziewczętom z naszej szkoły. Drugiego miejsca - gratulujemy!
Skład drużyny:
Gabriela Stępień - kapitan
Magdalena Głąb - nagroda dla najlepszej zawodniczki
Weronika Dorosińska
Oliwia Mazur
Weronika Lesiak
Martyna Rogala
Oliwia Bryła
Patrycja Piętka
Magdalena Twaróg
Karolina Fudala
Dominika Zając
Klaudia Szymańska
 
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie.
27-640 Klimontów; tel./fax: 015 8661018; e-mail: psp-klimontow@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego