Kwiecień 2017' - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Kwiecień 2017'

AKTUALNOŚCI - 2016/2017
Zdrowej, pogodnej i spokojnej Wielkanocy
życzą
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Pracownicy obsługi i administracji szkoły
oraz
Uczniowie

640 x 360
10 kwietnia 2017 r.
Korona Kielce – Ruch Chorzów
W dniu 10 kwietnia 2017 r. grupa 48 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie wraz z opiekunami  wybrała się na wycieczkę do Kielc na stadion Korony Kielce, gdzie dopingowała   drużynę Korony Kielce w  kolejce ekstraklasy w meczu Korona Kielce – Ruch Chorzów. Wynik końcowy spotkania 1 – 0 dla  Korony Kielce. Uczeń z naszej szkoły Dawid Ciepliński z klasy IV A został wybrany do konkursu piłkarskiego, który odbył się w przerwie meczu  na płycie głównej stadionu korony i zajął I miejsce wygrywając nagrodę główną piłkę firmy „Hummel”. Organizatorem  wyjazdu był nauczyciel wf  Paweł Saniawa.  Opiekunami grupy byli  Pani Magdalena Pawłowska oraz Pan Piotr Lipiec.  Wycieczka mogła się odbyć dzięki zaproszeniu  klubu Korony Kielce  dla dzieci i młodzieży ze szkół  z gminy Klimontów na wybrany mecz.
 
4 kwietnia 2017 r.
Trzecie klasy w Warszawie
W dniu 04-04-2017 roku klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Warszawy
Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Centrum Nauki Kopernik. Centrum Nauki, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Poznawaliśmy prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. W Centrum znajduje się   Wystawa stała. Składa się ona  z interaktywnych stanowisk umieszczonych w sześciu galeriach stałych. Galeria pokazuje zagadnienia związane z ruchem w pojęciu fizycznym. Można tu wypróbować symulator trzęsienia ziemi (symulowane trzęsienie ziemi ma siłę porównywalną z trzęsieniami jakie wystąpiły w Polsce) albo zobaczyć instalację ukazującą portrety znanych osób zrobione z poruszających się pęcherzyków powietrza. Człowiek i środowisko-Galeria skupia się na człowieku oraz wszystkim, co go otacza i wokół niego funkcjonuje.
Zwiedzanie Sejmu i Senatu
W dniu 04-04-2017 roku  uczniowie klas trzecich uczestniczący w wycieczce do Warszawy zwiedzali Sejm i Senat. W dniu zwiedzania opiekun grupy Małgorzata   Zaroda  zgłosiła się 20 minut przed zarezerwowaną godziną do   Działu Przepustek w celu dopełnienia formalności. Opiekun grupy przedstawił   strażnikowi  imienne listy uczestników   zwiedzania. Oglądaliśmy  galerię Sali  Posiedzeń Sejmu, Senatu, hall główny (makietę kompleksu budynków sejmowych,   tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II   wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w   katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi),   Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowski. Dla każdej grupy przygotowano zestaw  materiałów edukacyjnych dla szkoły, który    odebrano w dniu zwiedzania w Punkcie Informacyjnym Sejmu (Wiejska   4/6/8, budynek H). W   Senacie widzieliśmy prezentowane    wystawy o tematyce historycznej i współczesnej, poświęcone   zasłużonym instytucjom i postaciom życia politycznego i społecznego naszego  kraju, a także ważnym rocznicom historycznym. Można było  je zobaczyć przy okazji zwiedzania gmachu Senatu.
Zabytki Warszawy
Warszawa to miasto leżące nad Wisłą. Od ponad czterystu lat jest stolicą Polski. Dziś jest nowoczesną stolicą europejską, centrum  życia politycznego i kulturalnego. Najbardziej podobała się nam Starówka, pomnik warszawskiej Syrenki, Zamek Królewski, pomnik zwany Kolumną Zygmunta oraz Łazienki Królewskie.
Małgorzata Zaroda
 
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie.
27-640 Klimontów; tel./fax: 015 8661018; e-mail: psp-klimontow@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego