Październik 2016' - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Październik 2016'

AKTUALNOŚCI - 2016/2017
25 października 2016 r.
MUZYCZNE KONTRASTY
25 października 2016 r. uczniowie  klas VI i V uczestniczyły  w szkolnym koncercie kameralnym dla dzieci i młodzieży, który odbył się w GOK-u w Klimontowie. Ten koncert, to takie małe profesjonalne  zajęcia, to swoiste lekcje muzyki, prowadzone przez doświadczonych prelegentów, z programem specjalnie opracowanym i dostosowanym do możliwości percepcyjnych uczniów. Tematem październikowego koncertu były MUZYCZNE KONTRASTY.Uczniowie usłyszeli  , że jednym z ważniejszych środków wyrazowych w muzyce jest kontrast. Cicho – głośno, wolno – szybko, jasno – ciemno. Dzieci usłyszały również, jak zestawianie tych i innych przeciwieństw wpływa na nasz odbiór muzyki. Miały również okazję próby gry na ksylofonie.Lekcje muzyki poprowadzili muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej : P. Czajkowski, H. Wieniawski, K. Lipiński, wykorzystując ksylofon, skrzypce i fortepian. Całość opracowała i poprowadziła Zofia Zamojska-Pabich. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu spotkania z muzyką

24-28 października 2016 r.
Na cmentarzu
W dniach 24-29 października uczniowie z wychowawcami odwiedzali cmentarz parafialny. Prace porządkowe, znicz czy złożony na grobie kwiatek, to wyrazy szacunku dla żołnierzy, którzy polegli za wolność naszej ojczyzny oraz nieżyjących nauczycieli pracujących niegdyś w naszej szkole.
26 października2016 r.
II  Turniej Tenisa Stołowego  o Puchar Rektora Klasztoru Podominikańskieg w Klimontowie
Dnia 26 października 2016r uczniowie PSP w Klimontowie wzięli udział w II Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w  Klimontowie. W  turnieju wzięły udział szkoły z terenu gminy Klimontów: SP Goźlice, Ossolin, Konary, Nawodzice i PSP w Klimontowie. Uczniowie rywalizowali w III kategoriach klasy III, IV i V – VI. Z PSP w Klimontowie  w kategorii dziewcząt klas III  Kornelia Dudek zajęła miejsce I, Aleksadra Zimnicka miejsce III.
21 października 2016 roku
Dzień Papieża Jana Pawła II
Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi - Janowi Pawłowi II. Od roku 2001 święto obchodzone jest również w polskim Kościele rzymskokatolickim, w tym roku w niedzielę 9 października 2016 r., pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Dzień Papieski – dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Uczniowie klasy 5 c z księdzem-katechetą 21 października uczcili to święto montażem słowno-muzyczym zaprezentowanym podczas apelu.
20 października 2016 roku
Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku
W dniu  20 października 2016 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie uczestniczyli w finałach Powiatu Sandomierskiego Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który odbył się na hali w Gimnazjum w Klimontowie. Z naszej szkoły w turnieju wzięło udział cztery zespoły  – grupa chłopców z klas 0-V w kategorii - U – 8, U- 10, U – 12. W turnieju uczestniczyło wiele drużyn z naszego powiatu m.in: SP w Wilczycach, SP w Głazowie, SP w Koprzywnicy, SP  nr 1 w Sandomierzu, AMO Sandomierz. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy oraz kibice piłki nożnej  dopingujący reprezentantów swoich  szkół.
19 października 2016 roku
Wycieczka do lasu klas drugich
Dnia 19 października 2016 roku uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Leśnictwa Żyznów w miejscowości Samotnia. Przewodnikami po lesie byli pracujący tam nadleśniczy i leśniczy oraz pies Ares. Dzieci podczas spaceru w lesie poznały warstwową budowa lasu, dowiedziały się jak długo rosną drzewa i w jaki sposób zbiera się nasiona, aby zasadzić nowy las. Każde dostało nasionko buka, aby mogło zasadzić je w domu. Po długim spacerze i zabawach na świeżym powietrzu w leśniczówce wszyscy chętnie zjedli kiełbaski i słodkie co nieco przygotowane przez rodziców. Wszystkim dopisały humory, a świetna atmosfera i leśne powietrze dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy Panu nadleśniczemu za gościnność i życzliwość podczas pobytu.

13 października 2016 r.
Spotkanie z policjantem
Cyberprzemoc - przemoc z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnej (portale społecznościowe, czaty, komunikatory, poczta elektroniczna, strony internetowe itp.). Może mieć postać nękania, straszenia, szantażu z użyciem sieci (publikowanie ośmieszających zdjęć, filmów, podszywanie się pod kogoś wbrew jego woli, itp.). O zjawisku cyberprzemocy uczniowie klas starszych rozmawiali z asp. Tomaszem Luzakiem.
Ku przestrodze. Dla przypomnienia.
13 października 2016 r.
Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 13.10 2016 r. w PSP im. J. Ossolińskiego odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem wychowawców z okazji DEN. Uczniowie zaprezentowali utwory poetyckie poświęcone nauczycielom w podziękowaniu za przekazywaną wiedzę i troskę wychowawczą. Program został wzbogacony piosenkami w wykonaniu chórku szkolnego. Uroczystość miała podniosły charakter; p. Dyrektor oraz zaproszeni goście złożyli życzenia okolicznościowe pedagogom i pracownikom zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły. Z tej okazji również nauczyciele zostali wyróżnieni i nagrodzeni za sukcesy w pracy z dziećmi. Całość odbyła się w pięknej scenografii.
11 października 2016 r.
Narodowy Dzień Sportu
Z okazji Narodowego Dnia Sportu  11 października 2016 r.  na Orliku w Klimontowie odbył się Turniej Piłki Nożnej klas II –VI.  W turnieju udział wzięli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie  oraz Szkoły Podstawowej w Nawodzicach. Pomimo pochmurnej pogody w turnieju nie zabrakło sportowej rywalizacji pomiędzy drużynami. W kategorii wiekowej starszych klas I miejsce zajęła drużyna ze SP w Nawodzicach,  natomiast w kategorii klas młodszych I miejsce  zajęła drużyna ze PSP w Klimontowie.

 
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie.
27-640 Klimontów; tel./fax: 015 8661018; e-mail: psp-klimontow@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego