Jemy zdrowo... - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Jemy zdrowo...

Promocja zdrowia

Jemy zdrowo i kolorowo
2015/2016

4 kwietnia 2016 r.
Warsztaty plastyczne dla klas 1-3 i oddziału przedszkolnego
"Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki..."

Zdrowego śniadania ciąg dalszy, to listopadowy udział uczniów klas młodszych i dzieci z oddziału przedszkolnego w programie "Śniadanie Daje Moc". O racjonalnym odżywianiu rozmawiała z dziećmi higienistka szkolna. Przygotowanie wspólnie z rodzicami "zdrowego" śniadania oraz wspólna konsumpcja posiłku w szkole dostarczyła uczniom wspaniałej zabawy.

W październiku uczniowie klas drugich, biorąc bardzo czynny udział w zajęciach "Zdrowe odżywianie - kanapki na szkolne śniadanie" oraz "Sałatki piękne, kolorowe... i bardzo zdrowe", utrwalali zasady zdrowego żywienia.

2014/2015

Każdy uczeń klasy I ”a”mógł w tym dniu samodzielnie wykonać  swoją kolorową, wesołą, kanapkę na drugie śniadanie. Celem zajęć jest zachęcanie dzieci do wspólnego spożywania zdrowej żywności w postaci warzyw, pokazanie bogactwa smaków i kolorów zdrowego jedzenia oraz rozbudzanie prawidłowych nawyków żywieniowych.Zwracano uwagę na higienę podczas przygotowywania i spożywania posiłków.Zajęcia te rozwijały również samodzielność i umiejętność współdziałania w grupie, pozwoliły dzieciom dostrzec możliwości racjonalnego wykorzystania produktów, poznały piramidę racjonalnego żywienia. Stały się też zachętą do częstszego spożywania posiłków wspólnie z rodzicami. W każdy poniedziałek kwietnia dzieci robiły same dla siebie drugie śniadanie. Propagujemy zdrowe odżywianie wśród całej społeczności szkolnej począwszy od najmłodszych dzieci…

Małgorzata Zaroda


 
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie.
27-640 Klimontów; tel./fax: 015 8661018; e-mail: psp-klimontow@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego