Wrzesień 2016' - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wrzesień 2016'

AKTUALNOŚCI - 2016/2017

30 września 2016 r.
Obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w GOK w Klimontowie

Uczniowie klas szóstych w Gminny 0środek Kultury wysłuchali wykładu ks. dr Andrzeja Rusaka, prelekcji pt. „Narodziny Parafii Klimontów" Mirostawa Kwapińskiego oraz obejrzeli widowisko artystyczne o początkach Państwa Polskiego, które wykonali uczniowie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawia II w Klimontowie.


29 września 2016 r.
W piekarni

Dnia 29 września 2016 roku odbyła się wycieczka klas trzecich do piekarni, mająca na celu zaznajomienie uczniów z procesem wypiekania pieczywa. Uczniowie odwiedzili piekarnię GS "Samopomoc Chłopska" przy ulicy Żeromskiego. Pracownicy piekarni przedstawili szczegółowo dzieciom kolejne etapy wypieku chleba oraz warunki przechowywania składników. Dzięki uprzejmości pani kierownik piekarni wszyscy mieli możliwość skosztowania świeżo wypieczonych bułek. Za miłą gościnę i wszelkie wyjaśnienia serdecznie dziękujemy.

29 września 2016 r.
Wrzesień 1939. Pamiętamy
77. rocznic
ę wybuchy drugiej wojny światowej uczniowie klas piątych i szóstych uczcili podczas apelu montażem słowno-muzycznym "Wrzesień 1939. Pamiętamy".

29 września 2016 r.
Próbna akcja ewakuacyjna uczniów i wszystkich pracowników szkoły

10 października 2016 r., w ramach corocznych ćwiczeń została przeprowadzona próbną akcję ewakuacyjną uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Akcja ewakuacyjna przebiegła  zgodnie z przyjętymi procedurami i potwierdziła dobre przygotowanie dzieci, nauczycieli i personelu technicznego do sytuacji wyjątkowych.

28 września 2016 r.
Dziewczyny chłopakom

W związku z nadchodzącym Dniem chłopaka wszystkie dziewczynki klas 1-4 przygotowały dla chłopców okolicznościową dyskotekę, która przebiegła  w doskonałych humorach i bez niemiłych niespodzianek.

26 września 2016 r.
Europejski Dzień Języków

Dwudziestego szóstego września w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie przy współpracy uczniów klas szóstych odbył się Europejski Dzień Języków, mający za zadanie rozbudzenie oraz poszerzenie świadomości językowej pośród uczniów oraz ich rodziców.
Europejski Dzień Języków został zorganizowany po raz pierwszy w 2001 roku przez Radę Europy oraz Unię Europejską. Jego głównymi celami jest uświadomienie znaczenia procesu nauki języka w życiu, promowanie idei wielojęzyczności i różnorodności kulturowej, a także unaocznienie konieczności wzbogacania oferty językowej w szkołach. Dzień ten obchodził swoją dziesiątą rocznicę 26 września 2011 roku, a w jej celebrację otwarcie zaangażowana była Rada Europy oraz 47 państw członkowskich.
W ramach lokalnych obchodów uczniowie w trakcie przerw brali udział w konkursie z nagrodami. Odpowiadali na pytania związane z krajami wchodzącymi w skład Zjednoczonego Królestwa oraz kulturą brytyjską. Poprawne odpowiedzi nagradzane były wykonanymi odręcznie kotylionami.

19-23 września 2016 r.
Sprzątanie Świata
Tegoroczna wrześniowa akcja "Sprzątanie świata - Polska" jako najpowszechniejsze i najbardziej rozpoznawalne działanie w zakresie edukacji ekologicznej przebiegła pod hasłem:

Cele kampanii:
- budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej społeczeństwa polskiego oraz jego odpowiedzialności za środowisko naturalne
- praktyczna edukacja na rzecz rozwoju zrównoważonego.
W akcji trwającej od 19 do 23 września 2016 r. wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wykonali powierzone zadania zgodnie z harmonogramem.

1 września 2016 r.
Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2016/2017

Dnia 1 września 2016 r., po mszy świętej, społeczność szkolna PSP im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie zebrała się o godz. 9.00 przed budynkiem szkoły, aby wziąć udział w uroczystościach inauguracyjnych roku szkolnego 2016/2017. P. dyr. Elżbieta Czajkowska odczytał życzenia i listy, które wpłynęły do szkoły z różnych instytucji, życzyła wszystkim udanego roku, przywitała szczególnie dzieci, które pierwszy raz przyszły do szkoły. Po przekazaniu informacji na temat sal lekcyjnych i wychowawstw uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkali się z wychowawcami.

List Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty
List Rzecznika Praw Dziecka

 
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie.
27-640 Klimontów; tel./fax: 015 8661018; e-mail: psp-klimontow@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego