Marzec 2017' - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Marzec 2017'

AKTUALNOŚCI - 2016/2017
WIOSNA...
... na talerzu
30 marca 2017 r.
Wiosenne kanapki
Wiosenny ogródek klasy 2 c wykorzystany do wykonania zdrowych witaminowych kanapek.
...na obszarze roboczym programu Paint
31 marca 2017 r.
Zajęcia komputerowe - klasa 2d
...powitana
    
„Dawno temu wierzono, że zima sama nie odejdzie, dlatego należy ją przegonić, aby na jej miejsce mogła przyjść wiosna. Zima, czyli czas uśpienia przyrody, była trudna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. Wiosna uosabiała wszystko, co żywe i radosne. Aby wiosna mogła przyjść na świat, należało pokonać zimę. W tym celu ze słomy robiono dużą kukłę i ubierano ją w kolorowe szmatki. Kukłę tę nazywano Marzanną i 21 marca topiono w rzece albo palono na polu. Wszystko po to, by mogła przyjść oczekiwana przez nas wiosna. Bo przecież gdy się kończy zimna pora, kiedy śnieg topnieje. Wtedy wietrzyk cieplej dmucha, i słonko się śmieje!”
Klasy drugie i trzecie z radością i z uśmiechem na twarzy na czele z Marzanną - słomianą kukłą symbolem Zimy i zwiastunami wiosny wykonanymi samodzielnie wyruszyli w orszaku, aby pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Nad wezbraną rzeką uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Topiąc Marzannę dzieci wrzuciły wraz z nią do wody szkolne niedole i złe oceny. W drodze powrotnej obserwowały przyrodę budzącą się do życia.

30 marca 2017 r.
Mistrz ortografii
30 marca 2017 r. odbył się Konkurs ortograficzny dla klas czwartych. Cele konkursu: kształcenie zasad poprawnej pisowni wyrazów w języku polskim, rozwijanie uzdolnień uczniów, uwrażliwianie na piękno języka polskiego. Mistrzem ortografii została uczennica klasy 4 a – Oliwia Kaniewska, miejsce II zajęła Wiktoria Cieplińska (4a), III miejsce – Oliwia Bryła (4b). Laureaci konkursu zostali nagrodzeni książkami.
22-24 marca 2017 r.
Rekolekcje wielkopostne
22 marca 2017 r.
Konkurs pożarniczy
15 marca 2017 r.
Wiosenny Turniej Piłki Nożnej w PSP w Klimontowie
Dnia 15 marca 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie na sali gimnastycznej odbył się Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Chłopców klas VI. W turnieju udział wzięło 36 uczniów ze szkół podstawowych  z terenu gminy Klimontów: Szkoła Podstawowa w Goźlicach, Szkoła Podstawowa w Nawodzicach oraz Szkoła Podstawowa w Klimontowie. Organizatorem turnieju była Publiczna Szkoła Podstawowa w Klimontowie. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegranych zostało 15 meczy .Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce klasa VI A z PSP w Klimontowie, II miejsce klasa VI B z PSP w Klimontowie, III miejsce Szkoła Podstawowa w Nawodzicach, IV miejsce  drużyna z PSP w Klimontowie, V miejsce klasa VI C z PSP w Klimontowie oraz VI miejsce Szkoła Podstawowa w Goźlicach. Tytuł najlepszego strzelca turnieju wywalczył Kacper Macias  z PSP w Klimontowie z wynikiem 9 bramek. Natomiast najlepszym bramkarzem turnieju  okazał się Dziuba Mikołaj z klasy VI A PSP w Klimontowie.

9 marca 2017 r.
Apel z okazji Dnia Kobiet
Dziękujemy Panom za piękny występ i życzenia.
Kobiety
 
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie.
27-640 Klimontów; tel./fax: 015 8661018; e-mail: psp-klimontow@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego