Listopad 2016' - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Listopad 2016'

AKTUALNOŚCI - 2016/2017
29 listopada 2016r.
KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI - ŚLADAMI HENRYKA SINKIEWICZ
W dniu 29 listopada 2016 r. odbył się KONKURS CZYTELNICZY zorganizowany przez Zespół Humanistyczny działający przy naszej szkole. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości pisarza, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, uczczenie 170 rocznicy urodzin, 100 rocznicy śmierci Noblisty oraz 120 rocznicy pierwszego wydania ,,Qvo vadis’’.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-6. Konkurs polegał na czytaniu przygotowanych fragmentów utworów Henryka Sienkiewicza. Komisja oceniła: płynność czytania, interpretację czytanego tekstu, wyrazistość słowa oraz dykcję.
Nagrody książkowe w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali uczniowie:
Martyna Myga - kl. 4b (I miejsce)
Dawid Baran -kl. 5a (I miejsce)
Jakub Sajda -kl. 6b (I miejsce)

24 listopada 2016r.
Andrzejki

15 listopada 2016 r.
Dziecięca Piłka Ręczna - konferencja
Dnia 15 listopada 2016r. w Hali Sportowej w Kielcach  odbyła się Konferencja „Dziecięca Piłka Ręczna” zorganizowana przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Urząd Marszałkowski w Kielcach. Głównym celem konferencji było wsparcie świętokrzyskich szkół w zakresie podnoszenia jakości oferty zajęć wychowania fizycznego na pierwszym etapie edukacyjnym oraz promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I – III szkoły podstawowej poprzez popularyzację dziecięcej piłki ręcznej. W konferencji uczestniczyło 103 szkoły podstawowe z województwa świętokrzyskiego zgłoszone do tego programu . Każda ze szkół otrzymała sprzęt sportowy do dziecięcej piłki ręcznej sfinansowany przez Urząd Marszałkowski w Kielcach. Każda szkoła zgłoszona do programu musiała uczestniczyć w konferencji w trzy osobowym składzie  dyrektor ,nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciel wychowania fizycznego.  Z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w konferencji uczestniczyła Pani Dyrektor Elżbieta Czajkowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Pani Małgorzata  Baran oraz nauczyciel wychowania fizycznego Pan Paweł Saniawa.
16 listopada 2016 r.
Pasowanie na ucznia
16 listopada 2016 r. był niezwykle ważnym dniem w życiu uczniów klasy pierwszej naszej szkoły. Złożyli oni uroczyste ślubowanie i od tego momentu stali się pełnoprawnymi uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie. Dzieci zaprezentowały swoim rodzicom i starszym kolegom przygotowany program artystyczny. Całość prowadzili uczniowie klasy czwartej. Podniosłym momentem uroczystości była ceremonia pasowania pierwszaków dokonana przez panią dyrektor Elżbietę Czajkowską. Na zakończenie uroczystości każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania, pamiątki ufundowanie przez rodziców i kosz drobnych upominków od pani dyrektor.
10-11 listopada 2016 r.
Święto Niepodległości
Montaż słowno-muzyczny ku pamięci Tym, którzy "czynem zbrojnym budzili Polskę" w szkole oraz GOK w Klimontowie zaprezentowali uczniowie klas piątych.
9 listopada 2016 r.
Sukces naszych dziewczyn
W środę 09.11.2016 r. W Wilczycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu sandomierskiego w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych z rocznika 2004 i młodsze. Na tym etapie rozgrywek nie było już przypadkowych drużyn. Każdy zespół walczył o jak najwyższe miejsce . Wśród dziewcząt najlepszą drużyną okazały się dziewczyny z naszej szkoły, które po raz kolejny wygrały Finał Powiatu zapewniając sobie awans do półfinału wojewódzkiego. Wygrana dziewczynek cieszy ponieważ kolejny raz pokazały, że są mocnym zespołem, który będzie walczył o miejsce w ścisłym Finale Województwa. Trener dziewczynek Pan Cezary Pyszczek jest zadowolony z gry swoich podopiecznych. Dziewczynki trenują i grają w turniejach już od kilku lat, a ich ciężka praca zaczyna właśnie procentować. Dziękuję wszystkim, którzy w różnym stopniu pomagają naszym drużynom w rozwijaniu swojej sportowej pasji.
9 listopada 2016 r.
Śniadanie daje moc
Już po raz kolejny 9 listopada 2016 roku rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Śniadanie daje moc”, która ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania i prowadzenie aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży. Także uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki  wraz z wychowawczyniami przygotowali pełnowartościowe śniadanie składające się z pysznych sałatek owocowych, kanapek, past jajecznych i twarożków, jogurtów owocowych oraz soków ze świeżych warzyw i owoców. Wszystko wyglądało i smakowało przepysznie, a dzieci wykazały się wiedzą, zaangażowaniemi pomysłowością.
4 listopada 2016r.
Święto Szkoły
Dnia 4 listopada 2016 roku PSP im. J. Ossolińskiego w Klimontowie obchodziła Święto Szkoły - 11 rocznicę nadania imienia szkoły - Jerzego Ossolińskiego. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w kościele św. Józefa w Klimontowie. Uczniowie, nauczyciele oraz gości obejrzeli montaż słowno-muzyczny wykonany przez uczniów klas czwartych oraz Poloneza i tańce nowoczesne w wykonaniu klas szóstych.
1 listopada 2016r.
Wszystkich Świętych
1 listopada 2016r., czyli w dniu Wszystkich Świętych uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie wraz z opiekunami włączyli się w akcję charytatywną organizowaną po raz kolejny przy cmentarzu parafialnym w Klimontowie. Tegoroczna zbiórka pieniędzy będzie przeznaczona na odnowienie kolejnych zabytkowych grobowców.
 
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie.
27-640 Klimontów; tel./fax: 015 8661018; e-mail: psp-klimontow@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego