Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

28-29 marca 2019 r.

III miejsce w województwie świętokrzyskim dla dziewczyn z Klimontowa w Finale Wojewódzkim Tymbarka w Nowinach 

Dnia 28 i 29 marca 2019 r. odbył  się  w Nowinach  XIX  Finał Wojewódzki Turnieju  „ Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”. Uczniowie  naszej szkoły wzięli aktywny udział w turnieju reprezentując naszą szkołę i gminę  zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. W  kategorii dziewcząt U-12 nasze dziewczyny z klasy sportowej  wywalczyły III miejsce w województwie świętokrzyskim   przegrywając w półfinale tylko jeden mecz  z drużyną KSP Kielce.  W kategorii  U-10  chłopcy zajęli  wysokie IV miejsce w województwie przegrywając  półfinał z Koroną Kielce oraz ulegli   drużynie SP Mirzec walcząc o III miejsce.   Oprócz tych drużyn wystąpiły jeszcze  dwie drużyny chłopców  z Klimontowa w kategorii U -8 ci najmłodsi i U -12  starsi kończąc turniej na etapie grupowym zajmując  VII i VIII miejsce. Turniej rozgrywany był systemem grupowym. Duże wyróżnienie dla  naszej szkoły jak i gminy otrzymała uczennica  z klasy sportowej Aleksandra Adamczyk, ponieważ  została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii U-12 oraz została powołana na konsultację do kadry województwa świętokrzyskiego. Organizatorami wyjazdu na turniej był wójt gminy Klimontów Pan Marek Goździewski  oraz dyrektor PSP  w Klimontowie Pani Elżbieta Czajkowska.

Serdecznie dziękujemy za umożliwienie wyjazdu na turniej, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.