MAMUŚKI Z KLIMONTOWA 8 DRUŻYNĄ W POLSCE

W debiucie nasze dzielne mamy wywalczyły 8 miejsce w Polsce w Mistrzostwach Polski Mamusiek w Piłce Nożnej w Przemyślu. Organizatorem wyjazdu był Wójt Gminy Klimontów – Marek Goździewski.  Oprócz zmagań piłkarskich musiały wystartować jeszcze w konkurencjach technicznych. Spośród sześciu konkurencji wywalczyliśmy następujące miejsca. Molkky – 1 miejsce, wyścig w taśmie animacyjnej – 2 miejsce, piłka na trampolinach – 2 miejsce, rzut torebką na odległość – 9 miejsce, Carling z piłką – 8 miejsce, przeciąganie liny – 10 miejsce. W zmaganiach na boisku wywalczyliśmy historyczny remis z drużyną Mościsk z Ukrainy 0-0 oraz remis 0-0 z Oleszycami. Nasza drużyna grała w składzie: Beata Sudy, Sylwia Skurska, Lidka Nowakowska, Ilona Kosiarska, Anna Bogdańska, Wiola Moskal, Magdalena Zielińska, Wiola Adamczyk i Dominika Adamczyk. W dodatkowej konkurencji – Bowling zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski przegrywając finał tylko 1 punktem z drużyną Beska, gdzie reprezentowała nas mama ucznia klasy sportowej Lidka Nowakowska i Ilona Kosiarska. Z Mistrzostw Polski przywozimy ze sobą CZTERY puchary (jeden za pierwsze miejsce, dwa za drugie miejsca, i ostatni za ogólny udział, po dwa medale dla każdej zawodniczki i niezliczone nagrody rzeczowe od sponsorów. Mistrzostwa Polski Mamusiek – Przemyśl 2019 uważam za zakończone sukcesem. Dziękujemy również kibicom, którzy w dużej grupie przyjechali z nami i dzielnie dopingowali nasze zawodniczki przez dwa dni zmagań.