Nauka on-line podczas zawieszenia zajęć w naszej szkole

 

Zadania realizujemy w czasie zawieszenia zajęć w szkole

Wsparcia szukamy w podręczniku, drogą mailową pytamy nauczyciela.

Poniższe lekcje są na bieżąco uzupełniane – w zależności od pytań i propozycji uczniów.

Odświeżamy przeglądarki i zaglądamy, uważnie czytamy treść wiadomości przesłanej przez nauczyciela.

Uczniowie, którzy zrobili wybrane zadania do 25 marca 2020 r. będą mieć oczywiście mniej pracy:-) i możliwość ewentualnej poprawy.

Zadania wykonujemy w dniu, w którym odbywa się lekcja zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć. Z nauczycielem  w przypadku trudności kontaktujemy się drogą mailową, na swojej informatyce, np. klasa 5 c2 – w piątek na piątej godzinie lekcyjnej (11.55 – 12.40).

Zadanie przesyłamy w dniu lekcji – do godziny 17.00. Dodatkowe dla chętnych można innego dnia – nic się nie zmieniło – do godz. 20.00. Maile wysłane po godzinie 20.00 – nie będą czytane, nawet następnego dnia. Dbamy o higienę pracy i wypoczynku.

O problemach technicznych – sprzętowych, z oprogramowaniem, innych wynikających z sytuacji losowych – nauczyciela informuje Rodzic/Opiekun

Z problemami związanymi z wykonaniem zadania uczeń zwraca się do nauczyciela.

MOJA GRUPA – ROZWIŃ I SPRAWDŹ

 

Jeżeli będą problemy związane z logowaniem się do serwisu Scratch, zadania wykonujemy w Scratchu Desktopowym.

Scratch Desktop – pobierz

Prace wykonywane w Scratchu wysyłamy w pliku:

W przypadku problemów zgłoszonych przez rodzica – uczeń zwraca się z prośbą do nauczyciela o podanie innego zadania do wykonania (w przypadku sytuacji losowej – ustalenia innego terminu wykonania pracy, w szczególnych przypadkach – zwolnienia).

 

NETYKIETA W WIADOMOŚCI MAILOWEJ

PRACE DODATKOWE I WYBRANE OBOWIĄZKOWE UCZNIÓW

WAKACYJNIE UCZNIOWIE

RODZICOM

RODZICOM

KARTKA DLA MEDYKA

Ogólnopolska Akcja – KARTKA DLA MEDYKA Wszyscy wiemy i zdajemy sobie sprawę w jakiej sytuacji znaleźliśmy się wszyscy, oraz jak bardzo ważna jest  teraz tolerancja, szacunek do drugiego człowieka, wzajemna pomoc i wsparcie najbliższych. Słyszymy  w Waszych domach, w wiadomościach telewizyjnych o niezwykle w czasie tej epidemii ważnej, odpowiedzialnej, ale jakże niebezpiecznej w dzisiejszej sytuacji  … Czytaj dalej