Żegnamy rok szkolny 2021/22

Po miesiącach wytężonej pracy 24 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w naszej szkole. Uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego odbyła się w dwóch częściach. Jako pierwsi o godzinie 9.00 w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 1-6, po nich o godzinie 10.00  w budynku przy ul. Zysmana rok szkolny pożegnali uczniowie klas 7-8.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili Burmistrz Miasta i Gminy Klimontów Pan Marek Goździewski i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Gorycka.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i refleksji na temat minionych miesięcy. W czasie uroczystości Pani Elżbieta Czajkowska  – Dyrektor Szkoły wraz z Wychowawcami wręczyła świadectwa z paskiem wyróżniającym się uczniom. Uczniowie klas 4-8 z najwyższą średnią z każdej klasy z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Klimontów otrzymali również ufundowane przez niego nagrody rzeczowe. Nie zabrakło wyróżnień i nagród za osiągnięcia sportowe. Dyplomy otrzymały dziewczynki z drużyny piłkarskiej za zajęcie II miejsca w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w Nowinach. Korzystając z okazji nasze zawodniczki zaprezentowały stroje sportowe ufundowane przez Pana Burmistrza Marka Goździewskiego oraz Dyrekcję Szkoły.

W budynku przy ul. Zysmana 9 pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły. Ósmoklasiści otwarli uroczystość polonezem Wojciecha Kilara. Następnie rozpoczął się apel, podczas którego absolwenci ślubowali „dbać o dobre imię szkoły i sumienną pracą, poszerzać zdobytą tu wiedzę”.
W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie dyplomów absolwenta, dyplomów sportowca, oraz świadectw  z wyróżnieniem. Pani Dyrektor wręczyła także nagrody i dyplomy za wybitne osiągnięcia. Uczniowie klasy 8b otrzymali puchary za ukończenie klasy sportowej, pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci piór.

Trzy osoby: Kacper Nowakowski, Amelia Kończak i Aleksandra Adamczyk odebrali nagrody za wybitne osiągnięcia w klasie sportowej i dyplomy.

W części artystycznej ósmoklasiści po raz ostatni popisali się swoimi zdolnościami aktorsko – wokalnymi.

Dyrekcja Szkoły Pani Elżbieta Czajkowska skierowała podziękowania wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz organowi prowadzącemu za współpracę w wykonywaniu zadań na rzecz szkoły.

Wzruszającym i wyjątkowym momentem było pożegnanie siedmiu wieloletnich nauczycieli i pracowników naszej szkoły, wśród których znalazła się Pani Wicedyrektor Barbara Czuja. Słowa pożegnania i podziękowań za pracę w stronę odchodzących na emeryturę Pań skierowała Dyrekcja Szkoły, Pan Burmistrz, przedstawiciele Rady Rodziców, Przewodnicząca Koła ZNP Pani Zofia Kryszczyńska, nauczyciele i uczniowie.

Pożegnania są najtrudniejsze, bo jak rozstać się i podziękować ludziom, z którymi przebyło się tyle dróg, wydeptało tyle ścieżek…  Choć wiemy, że wszystko zawsze ma swój kres, nie ma ludzi niezastąpionych, praca nie trwa wiecznie, to i tak nie jest łatwo … Jak wyrazić uznanie, wdzięczność za to, że byliście, dawaliście z siebie wszystko, co najlepsze, naszej szkolnej rodzinie. Pozostają tylko proste i płynące z naszych serc słowa: „Dziękujemy Wam”.  

Na koniec uczniowie dziękowali Pani Dyrektor i wszystkim nauczycielom oraz rodzicom za trud włożony w ich naukę i wychowanie. Siódmoklasiści również pożegnali swoich starszych kolegów, wręczając im drobne upominki. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom sukcesów i życzyła zasłużonego odpoczynku oraz nabrania sił do nowego roku szkolnego.

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, pełnych przygód wakacji, naszym absolwentom powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji i talentów, zaś Paniom emerytkom odpoczynku i czasu na samorealizację!

Skip to content