ZBIÓRKA ZABAWEK DLA BARUSIA CHOREGO NA SMA

W związku z zaproszeniem przez stowarzyszenie grupy „Sami Swoi” do akcji „ Klimontów dla Bartusia” PSP im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie włączyła się w zbiórkę zabawek dla 6- miesięcznego Bartusia Przychodzkiego – chłopca z Sandomierza chorego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Koszt leczenia Bartusia to 9 500 000 zł.

Zbiórka trwała dwa dni i była bardzo owocna. Nasi uczniowie otworzyli swoje serca dołączając do #9mililionówserc niosących pomoc. Przynosili czyste, w większości nowe zabawki. Łącznie zebrano: 150 maskotek, 55 gier planszowych i puzzli, 18 dużych pojazdów, 46 małych samochodów, 42 książki, 6 lalek, laptop dziecięcy do nauki języka angielskiego, zestaw dużych klocków, 2 kubki termiczne oraz inne zabawki (figurki, bańki mydlane itp.).

Fanty zebrali wychowawcy i przekazali do biblioteki szkolnej. Zebrane zabawki zostaną wykorzystane w loterii fantowej, którą będą prowadzić pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Klimontowie. Loteria odbędzie się dnia 06.06.2021r. w czasie trwania pikniku charytatywnego na stadionie LKS KLIMONTÓW w godzinach od 15.00 do 20.00. Zapraszamy do udziału w pikniku, organizator przewiduje losowe nagrody dla darczyńców.

Dziękujemy za bezinteresowną pomoc dla Bartusia.