XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA – 1 PAŹDZIERNIKA 2021

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

motto akcji edukacyjnej Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Znajomość tabliczki mnożenia jest jedną z najważniejszych umiejętności, którą nabywamy już na początku przygody z edukacją. Dla dzieci nauka mnożenia wydaje się trudna czy niezrozumiała. Niemniej jednak, znajomość tabliczki to niezbędna w życiu codziennym sprawność, dlatego też warto szlifować ją do perfekcji.

Za twórcę tabliczki mnożenia uważa się Pitagorasa. W związku z powyższym w wielu krajach – np. w Rosji czy Francji na tabliczkę mnożenia mówi się tabliczka Pitagorasa.

Przez wiele lat w naszym kraju organizowane były Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia. Od 2011 roku obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania, które promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która w tym roku przypadła na dzień 1 października. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. To symboliczne święto przyciąga społeczności na całym świecie.

Do głównego dnia obchodów Święta Tabliczki Mnożenia przygotowano się wcześniej tworząc plakaty, rekwizyty, akcesoria do gier i zabaw. Koordynatorem akcji lokalnej w naszej szkole była Pani Danuta Król-Chuchnowska.

Nasi uczniowie chętnie włączyli się do działań. Przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw oraz konkursów matematycznych doskonale się przy tym bawiąc.

Wszyscy  chcieli  zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

A teraz Ty sprawdź, czy pamiętasz tabliczkę mnożenia 🙂

Ćwiczenie tabliczki mnożenia online – test na czas 6-8-latków i 9-10-latków (xn--tabliczkamnoenia-0rd.pl)

Skip to content