Wyprawa po zdrowie

„Ruch to zdrowie, każdy mądry ci to powie

Ćwicz razem z nami, zgubisz zbędne kilogramy

Podnieś rękę, machnij nóżką, będziesz zgrabną dziewuszką

Graj często w piłkę, poświęć czas biegom

A będziesz zdrowy, drogi kolego”

Zdrowie to jedna z największych wartości człowieka, pozwala na pracę, radość i szczęście. Potrzebą naszych czasów jest wdrażanie i upowszechnianie współczesnych osiągnięć kultury zdrowotnej. Aby zrozumieć zdrowie prowadzone są liczne badania, które wskazują jak wiele zależy od samego człowieka, aby zdrowie służyło mu jak najdłużej. Człowiek wykonujący ćwiczenia gimnastyczne, właściwie się odżywiający, dbający o higienę wzmacnia swoje zdrowie.

W trosce o zdrowie promujemy zdrowy styl życia wśród społeczności szkolnej. W dniu 03.11.2021r. uczniowie klasy I ”a” Publicznej Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę do lasu i nad zalew w Szymanowicach. Celem wyprawy był spacer po zdrowie. Uczniowie z uśmiechem na ustach wędrowali ulicami Klimontowa, a następnie Szymanowic poznając urocze zakątki. Podziwiali przyrodę, obserwowali ptaki i zwierzęta. Towarzyszyło im hasło „Ruch, to zdrowie”.

Rozpoznawali także drzewa liściaste i iglaste oraz krzewy. Zbierali owoce drzew leśnych i krzewów. Zachwycali się kolorami liści. Wesoło bawili się podczas wyprawy po zdrowie. Obserwowali i słuchali śpiewu ptaków. Pełni wrażeń wrócili do szkoły. Na zajęciach tworzyli piękne kompozycje z liści i owoców.

Skip to content