Ruch to zdrowie, czyli jesienne wyprawy klasy II „a” i II „b”

Zdrowie to jedna z największych wartości człowieka, pozwala na pracę, radość i szczęście. Potrzebą naszych czasów jest wdrażanie i upowszechnianie współczesnych osiągnięć kultury zdrowotnej. Aby zrozumieć zdrowie prowadzone są liczne badania, które wskazują jak wiele zależy od samego człowieka, aby zdrowie służyło mu jak najdłużej. Człowiek wykonujący ćwiczenia gimnastyczne, właściwie się odżywiający, dbający o higienę wzmacnia swoje zdrowie.

W trosce o zdrowie promujemy zdrowy styl życia  wśród społeczności szkolnej. Uczniowie klas  drugich  Publicznej  Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę do lasu  i nad zalew w Szymanowicach. Celem wyprawy był spacer po zdrowie… Uczniowie z uśmiechem na ustach wędrowali ulicami Klimontowa oglądając zabytki. W dłuższą trasę udaliśmy się do Szymanowic poznając  urocze zakątki. Podziwialiśmy  przyrodę, obserwowali ptaki i zwierzęta. Towarzyszyło nam hasło „Ruch, to zdrowie”.

Uczniowie rozpoznawali także drzewa liściaste i iglaste oraz krzewy. Zbierali owoce drzew leśnych i krzewów. Zachwycali się kolorami liści. Wesoło bawili się podczas  wyprawy po zdrowie. Obserwowali i słuchali śpiewu ptaków. Pełni wrażeń wrócili do szkoły. Na zajęciach  tworzyli piękne kompozycje z liści i owoców.

Skip to content