Wizyta w zakładzie pracy- „U Sylwii”- spotkanie z zawodem fryzjera

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Sylwii Kaczor, która 20 czerwca gościła uczniów klasy 5b wraz z wychowawcą w swoim zakładzie fryzjerskim przy ulicy Osieckiej. Uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkiej opowieści
o zawodzie fryzjera. Zapoznali się z wyposażeniem zakładu i przyborami fryzjerskimi oraz przyglądali się koloryzacji długich włosów. Chłopcy byli zainteresowani usługami świadczonymi przez barbera, dziewczynki zostały zapoznane z zabiegami pielęgnacyjnymi stosowanymi na długie włosy. Bardzo ciekawym punktem była próba cięcia nożyczkami do strzyżenia włosów. Pani Sylwia przygotowała model, na którym można było popróbować swoich umiejętności.

W Klimontowie jest wiele punktów fryzjerskich, ważne, że wszyscy pracodawcy mają własną klientelę. Wiele pytań uczniów dotyczyło predyspozycji do zawodu fryzjera oraz trudności, na jakie trafiają podczas pracy. Uczniowie dowiedzieli się, że w tym zawodzie należy śledzić za nowymi trendami nie tylko w modzie, ale należy odbywać szkolenia branżowe, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Uczniowie pytali czy używanie farb, lakierów i płynów do stylizacji nie wywołuje w dłuższej perspektywie uczuleń u fryzjerów? Pani Sylwia cierpliwie wyjaśniła wszystkie kwestie, zapewniając, że trzeba kochać swoją pracę, by sprawiała satysfakcję, podkreśliła,  jak ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta, by był zadowolony.

Wizyta była lekcją doradztwa zawodowego, dziękujemy za cenne spotkanie z zawodem, o którym ciągle jeszcze zbyt mało wiemy.

Skip to content