Warsztaty ”Mała Farmacja” w klasach pierwszych.

W ramach propagowania zdrowego stylu życia  odbyło się w naszej szkole spotkanie  z panią magister farmacji – mamą Szymusia. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania z pracą farmaceuty w aptece. Pani wytłumaczyła dzieciom czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreślony został fakt, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych.       

Pani magister wytłumaczyła dzieciom czym są tabletki, kapsułki, maści, żele, aerozole, syropy, krople, zastrzyki, czopki. Dzieci dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta.                                

Ciekawym doświadczeniem było wykonywanie  maści recepturowej przez panią farmaceutkę oraz  dzieci. Dzieci mogły mieszać i ucierać różne składniki w moździerzu, przekładać maść do przygotowanego pojemnika i robić opis wyprodukowanej receptury. Możliwość samodzielnego przygotowania specyfiku była dla nich bardzo atrakcyjna. Dzieci przekonały się, że praca farmaceuty jest bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Trzeba cechować się dokładnością i spostrzegawczością. Dzieci poznały rośliny lecznicze. Pani Kasia przyniosła zielnik z roślinami. Nasze pierwszaczki wraz z Panią szukały ważnych informacji na opakowaniach leków. Dowiedziały się jak przechowywać lekarstwa i co z nimi robić, gdy są przeterminowane. Na koniec super warsztatów poprowadzonych profesjonalnie dzieci otrzymały upominki od pani Kasi.

Serdecznie dziękujemy!

Skip to content