Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

W dniach od 12 do 16 września nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – informacyjnej Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych, rekomendowanej przez MEiN oraz GIS. Akcja była okazją, aby w przyjaznej atmosferze poszerzyć wiedzę o zdrowiu i poczynić kroki w kierunku świadomej zmiany postaw higieniczno-sanitarnych. Ciekawą inicjatywą było przygotowanie przez zespół ds. promocji zdrowia, którego koordynatorem jest Pani Małgorzata Zaroda, akcji promocyjnej na terenie całej szkoły. Uczniowie klasy 2a wcielili się w role przedstawicieli służby zdrowia i rozpropagowali ulotki dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych. Przekazali również proste wskazówki, jak dbać o zdrowie w ramach „wirusoochrony”.

Często myj ręce wodą z mydłem przez min. 30 sekund.

Kiedy masz brudne ręce nie dotykaj nimi oczu, nosa i ust.

Odżywiaj się prawidłowo, jedz regularnie zdrowe posiłki, pij wodę, uprawiaj sport.

Noś ubrania dostosowane do warunków pogodowych.

Podczas kichania i kaszlu zakrywaj nos i usta chusteczką lub zgięciem łokcia.

PRZESTRZEGANIE ZASAD HIGIENY TO NAJPROSTSZY SPOSÓB WALKI Z WIRUSAMI!

Do wspólnych działań szkoła zaprosiła również przedstawicieli służby zdrowia. Klasy pierwsze w dniu 15 września wzięły udział w spotkaniu z Panią doktor E. Baran – Mrozowską, która przeprowadziła pogadankę na temat chorób zakaźnych wśród dzieci oraz sposobów ich zapobiegania. W klasie 2a odbyło się spotkanie z farmaceutą, Panią Katarzyną Leśniewską. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i wzbogaciły się o wiedzę w zakresie dbania o zdrowie swoje i najbliższych. Pani doktor i Pani farmaceutce w imieniu naszych milusińskich i ich rodziców serdecznie dziękujemy.

Na korytarzu szkolnym wyeksponowano gazetkę przygotowaną przez Panie Joannę Hamerską i Małgorzatę Malec na temat profilaktyki chorób zakaźnych, z którą mogli zapoznać się uczniowie wszystkich klas.

W klasach 4-8 przeprowadzono pogadanki z wychowawcą z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez MEiN i GIS. Uczniowie zapoznali się z filmem edukacyjnym „Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych”.

Wszystkie podjęte działania przyczyniły się do kształtowania umiejętności ochrony zdrowia.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez MEiN i GIS.

Całej naszej społeczności szkolnej życzymy zdrowia i dużo uśmiechu 😊.

Skip to content