KONKURSY EKOLOGICZNE W ROKU SZKOLNYM 2020/21

W ramach XIV edycji Programu Edukacyjnego prowadzonego przez Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza  Koprzywianki  zrealizowaliśmy w naszej szkole szereg konkursów. To był zupełnie inny czas na prowadzenie edukacji ekologicznej, czas pandemii Covid 19 zmusił nas do pracy zdalnej. Wiele aktywności uczniów obserwowaliśmy przy pomocy urządzeń technicznych wykorzystywanych w nauczaniu online. Nie mogliśmy zorganizować szkolnej akcji Sprzątania Świata, happeningów czy wycieczek, ale uczniowie pracowali wraz z nauczycielami i rodzicami.

Do komisji konkursowej wpłynęło wiele prac plastycznych, których wspólnym tematem było hasło- „Segregujemy odpady, bo takie mamy zasady„.

  1. 8 komiksów z klas 7-8.
  2. 40 plakatów z klas I-III

W teście wiedzy  na temat zasad i korzyści kompostowania odpadów wzięło udział 25 uczniów z klas IV-VI.

Wszyscy uczestnicy konkursów przygotowali prace z wielkim zaangażowaniem i starannością. Na decyzję komisji konkursowej- EZGDK w Baćkowicach czekamy do 10 czerwca, wtedy zostaną opublikowane wyniki

Uczniowie wykonywali papier czerpany, zabawki i przedmioty użytkowe z odpadów, malowali plakaty- „Stop wypalaniu traw,” wykonywali gazetki ścienne o tematyce ekologicznej. Na zajęciach wykonywali eksperyment – „Malujemy Ziemię”, nagrywali własne wykonanie piosenek ekologicznych. Odbyły się liczne pogadanki i warsztaty z okazji Dnia Ziemi. Mimo, że w trochę innej formie i w większości online, konkursy udało się przeprowadzić pomimo zastosowania innych form i większości w przestrzeni wirtualnej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac, wykonanych przez uczniów.

Skip to content