Gabrysia Bekas najlepszą zawodniczką turnieju w Opatowie

Piękna, słoneczna pogoda, nagrody z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki i honorowego patrona rozgrywek Anny Krupki, fantastyczna zabawa i gra jeden na jednego z Qesekiem, czyli Kacprem Misztalem, oraz zacięta, piłkarska rywalizacja sprawiły, że w Opatowie przeżywaliśmy prawdziwe święto futbolu.

Otwierający zawody burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski nie krył radości z tego, że miasto po raz drugi wpisuje się na mapę ośrodków organizujących zawody, które cieszą się taką popularnością wśród młodych piłkarzy.
-Jest mi niezmiernie miło, że mogę wam w bliskim mojemu sercu Opatowie wręczyć nagrody, a jeszcze milej widzieć na waszych twarzach uśmiech – mówiła do zawodników Anna Krupka. -Cieszę się, że „Świętokrzyskie Orły” zapraszają do rywalizacji tak dużo drużyn i młodych osób, które aktywnie spędzają wolny czas. Pokrywa się to z prowadzoną przez nasze ministerstwo sportu misją promocji aktywności. Gratuluję tym, którzy stanęli na podium, ale gratuluję też wszystkim biorącym udział w turnieju, bo sam udział jest niezmiernie istotny i służy rozwijaniu sportowych umiejętności. Dzięki waszej pracy i uporowi jestem przekonana, że w przyszłości będziecie osiągać wielkie, sportowe sukcesy. Życzę wam wytrwałości na tej drodze. Dziękuję fundacji „Aktywni dla Polski” za organizację turnieju.

W Opatowie piłkarskie boje toczyło 12 drużyn, w tym 3 z KSZO Galacticos pod nazwami Roma, Inter i Milan. Nie zabrakło zespołów z Opatowa, Stąporkowa, Kunowa i Staszowa i takich okolicznych miejscowości, jak Rytwiany, Klimontów, Lipnik. Na starcie stanęła także szkolna reprezentacja PSP Nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim. To tylko dowód na to, że w „Świętokrzyskich Orłach” może startować każda drużyna gotowa do piłkarskiej rywalizacji.

Zwycięzcy turnieju z „Galaktycznego Interu” w ćwierćfinale musieli stoczyć bratobójczy pojedynek z „Galaktycznym Milanem”, odprawiając kolegów 3:1. W półfinale pokonali niezwykle groźny zespół szkółki piłkarskiej Champion Stąporków 3:2, a w ścisłym finale dopiero w ostatniej akcji spotkania zapewnili sobie wygraną, również 3:2, z Klimontowianką Klimontów. Po trzecie miejsce sięgnęła ekipa ze Stąporkowa, pokonując Stal Kunów 7:1, która odebrała Puchar Fair Play.

Serca kibiców podbiła drużyna Klimontowianki. Miała w swych szeregach najskuteczniejszego strzelca Noberta Skurę z 11 trafieniami, ale miała też Gabrysię Bekas. Swym zaawansowaniem technicznym, dryblingiem i szybkością imponowała, a jak się dowiedzieliśmy jest już w orbicie zainteresowań kilku klubów. Nic dziwnego, że została uznana najsympatyczniejszym i najlepszym  zawodnikiem opatowskich zawodów. Najlepszym bramkarzem organizatorzy i sędziowie wybrali Igora Matyję z KSZO Galacticos ”Inter”.

Skip to content