Doradztwo Zawodowe – działania

W naszej szkole przeprowadzono szereg działań z tematyki doradztwa zawodowego. Dokumentacją działań są wpisy na stronie internetowej szkoły. Były to spotkania z farmaceutą, florystą, kominiarzem. Odbyły się wizyty studyjne-wycieczki do cukierni, do fabryki porcelany w Ćmielowie czy do apteki.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach tematycznych, oglądali filmy o zawodach, wykonywali makiety, bawiąc się w architektów. (zdjęcia na stronie szkoły).

Ważnym działaniem szkoły w omawianym obszarze był udział w I Edycji Projektu Edukacyjno-Zawodowego Powiatu Sandomierskiego „Poznaję, Działam, Wybieram! – Zawodowy Zawrót Głowy”, która objęta jest honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach.

  1. Uczniowie klas I-III wykonywali plakaty na temat-Mój wymarzony zawód.
  2. Uczniowie klas IV-VIII wykonali plakaty na temat- Pocztówka mojego zawodu.

Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac: w pierwszej kategorii: 61 prac

W drugiej kategorii 29 prac.

Konkurs poprzedzony został pogadankami oraz prezentacjami i filmami na temat zawodów, które uczniowie chcieliby wykonywać lub wykonują ich rodzice.

Jury w konkursie szkolnym wybrało po dwie prace z każdej kategorii i przekazało do powiatu sandomierskiego. Pozostałe prace zostaną zaprezentowane w szkole na tematycznej wystawie.

Doradca zawodowy w naszej szkole to Pani Joanna Brzyszcz.

Skip to content