SPRAWOZDANIE Z OBCHODÓW 228 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

SPRAWOZDANIE Z OBCHODÓW 228 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W tym roku obchodziliśmy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel z okazji tej rocznicy odbył się 30 kwietnia w budynku przy ulicy Zysmana. Uczniowie klas siódmych i ósmych oraz trzecich gimnazjalnych przedstawili inscenizację słowno – muzyczną pod tytułem – „Bóg, Honor , Ojczyzna” pod kierunkiem nauczycieli: Barbary Bień i Iwony Stolińskiej. Dekorację na tę uroczystość przygotowali uczniowie z pomocą pani Monika  Cichoń. Na zaproszenie Wójta i Rady Gminy w Klimontowie, przedstawiciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody gminne poświęcone rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy, a młodzież złożyła wiązankę pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych. Okolicznościowy program artystyczny dla społeczności gminy wykonali uczniowie naszej szkoły. Była to ta sama inscenizacja, którą wcześniej przedstawili uczniowie dla Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły przy ul. Zysmana.

30 kwietnia przy okazji apelu poświęconego rocznicy uchwalenia Konstytucji 3maja, zostały wręczone dyplomy i nagrody po rozstrzygnięciu konkursu zorganizowanego przez opiekunów świetlicy szkolnej, na najpiękniejszą kartkę wielkanocną.

3 miejsce zajęli: Kamil Kosmaciński – kl. 7a

Małgorzata Rębacz – kl. 7a

Monika Wożniak – kl. 7c

2 miejsce zajęła: Julia Baran – kl. 3b gimnazjalna

1 miejsce zajęła: Paulina Domoradzka – kl. 3b gimnazjalna

Rozmiar czcionki
Kontrast