WYJAZD DO „SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT” W TARNOBRZEGU

WYJAZD DO „SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT” W TARNOBRZEGU

Są wokół nas miejsca, szczególnie oglądane na żywo, które budzą w nas silne emocje. Takim miejscem jest Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Uczniowie naszej szkoły od kilku miesięcy zaangażowali się w akcje charytatywną „Pomagamy zwierzętom bezdomnym”. Wyjazd był zaplanowany , oraz poprzedzony zbiórką produktów na potrzeby zwierząt tam przebywających. a dzieci starannie przygotowane na spotkanie z podopiecznymi schroniska, Ilość produktów dla zwierząt przerosła nasze oczekiwania. To wspaniale, ze dzieci wraz z rodzicami tak mocno zaangażowali się w akcję pomocy. Ta rozpoczęta akcja w naszej szkole ma szczególny cel. To uwrażliwienie na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezdomnym i skrzywdzonym zwierzętom. W wyjeździe wzięło udział 10 najbardziej zaangażowanych w akcję uczniów. Był to dla nich rodzaj nagrody. Nigdy nie były w takim miejscu, wiec pobyt w nim był dla nich ogromną, „żywą” lekcją biologii i etyki. Na twarzach niektórych malował się smutek na widok tylu biednych  przebywających tam zwierząt. Niektóre psiaki chciały się z dziećmi bawić. Jedne podawały łapy, inne skakały wysoko na siatkę wesoło merdając ogonem, jeszcze inne czekały z noskami przy siatce czekając, aż ktoś do nich podejdzie i chociażby pogada. Każdy z nich w różny sposób pragnął być przez dzieci zauważony. W schronisku z wielkim oddaniem pracują przemiłe panie , które opowiedziały dzieciom o losach zwierząt. Dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące jak i wytyczne dotyczące adopcji zwierzęcia. Punktem kulminacyjnym była piesza wycieczka z pieskami po okolicy. Radość tych zwierząt przewyższyła nasze oczekiwania. Wszystkie okazały się bardzo grzeczne, posłuszne, cichutkie i ogromnie szczęśliwe. Cały czas próbowały się przytulać, przymilać i głęboko patrzyły wszystkim w oczy. To był przemiły spacer, który uszczęśliwił choć na troszkę te osamotnione zwierzęta, a również dzieciom sprawił niesamowicie wielka satysfakcje i radość. Takiej radości, zaangażowania i przeżyć w trakcie spaceru uczniowie długo nie zapomną i będą wspominać. Pracownicy schroniska bardzo dziękowali nam za wsparcie i pomoc zwierzętom. My obiecaliśmy, ze akcja w naszej szkole będzie trwała bezterminowo i postaramy się sukcesywnie pomagać podopiecznym schroniska. Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować Panu wójtowi, Markowi Goździewskiemu, dzięki któremu ten wyjazd doszedł do skutku, jak również naszej Pani dyrektor, która wciąż wspiera nas w naszych działaniach.
Po spotkaniu ze zwierzętami dzieci zaczną patrzeć na świat przez pryzmat nie tylko swoich racji i potrzeb, ale też praw zwierząt. Jestem pewna, ze uczniowie naszej szkoły, którzy włączyli się w akcje pomocy, nigdy nie skrzywdzą żadnego zwierzęcia. Z pewnością również zareagują, gdy taka krzywdę zobaczą. Takie wydarzenie może odmienić w przyszłości na lepsze nie jedno życie. Akcja pomocy zwierzętom w naszej szkole trwa nadal.

Rozmiar czcionki
Kontrast