II I III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM

II I III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM

1 marca 2019  r.

Dnia 1 marca 2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Klimontowie wzięli udział w zawodach narciarskich o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w Drużynowym Slalomie Równoległym Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się na stoku w Konarach. Zawody były rozgrywane drużynowo w kategorii dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Michalina Czarnecka, Bryła Natalia, Szymczak Lena, Bryła Oliwia i Aleksandra Bogdańska. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce. Drużynę chłopców reprezentowali: Pawłowski Ignacy, Trojanowski Hubert, Dziorek Filip, Paprocki Michał, Lipiński Filip oraz Ciach Jakub. Chłopcy również drużynowo zajęli wysokie III miejsce na podium. W trakcie zawodów drużynowych odbyły się również zawody indywidualne w slalomie równoległym. Najszybszym zawodnikiem z naszej szkoły okazał się Ignacy Pawłowski , który zajął IV miejsce w kategorii klas 5-8. Opiekunami naszej szkoły byli: Paweł Saniawa, Zdzisław Nowakowski oraz Krzysztof Dywan.   Organizatorem wyjazdu był wójt gminy Klimontów Pan Marek Goździewski oraz dyrektor PSP w Klimontowie. Wójtowi gminy Klimontów serdecznie dziękujemy za dowóz wszystkich uczniów na stok w Konarach oraz wypożyczenie sprzętu narciarskiego.

Gratulujemy wszystkim uczniom udziału i sukcesów w Wojewódzkich Zawodach Narciarskich Szkół Podstawowych.