MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO MULTIKINA W KIELCACH

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO MULTIKINA W KIELCACH

10 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 4d, 5d, a także kilkoro uczniów klasy 6b byli na wspólnej wycieczce w Multikinie w Kielcach na seansie filmowym „Dziadek do orzechów i cztery Królestwa.”

Cele i założenia programowe wycieczki to:

  • kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna),
  • kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu,
  • integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

Fabuła filmu inspirowana jest zarówno książką „Dziadek do Orzechów” E.T.A. Hoffmana z 1816 roku, jak i baletem Piotra Czajkowskiego. Swoją fabułą przeniósł dzieci w niesamowite miejsca i krainy fantazji. Bohaterką filmu jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Pilipa. Razem stają do walki ze złą matką Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie. Film nominowany był do nagrody Golden Trailer Award w kategorii – Najlepsza animacja/film familijny.
Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się skosztować co nieco w McDonald’s. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanego filmu, wytworzyła się przyjemna atmosfera, ułatwiająca kontakty – uprzejmość, serdeczność i koleżeńskość. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do domu. To był bardzo udany wyjazd, tym bardziej, że wszyscy obdarzeni zostali dodatkowo słodkim mikołajkowym upominkiem.