PIERWSZAKI W SANDOMIERZU

PIERWSZAKI W SANDOMIERZU

Wrocławski Teatr Edukacji, kolejny raz w niezwykle udany sposób przypomniał najmłodszym widzom jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte są podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne.

29 października 2018 roku klasa I”a”oraz klasa I”b” wybrały się do Domu Katolickiego w Sandomierzu, by obejrzeć spektakl aktorów z Wrocławia. Tym razem było to przedstawienie pt. „Rozbójnik Rumcajs” Dziećmi opiekowały się wychowawczynie: Cóż stoi za fenomenem tej prostej opowieści? Z pewnością odpowiedzi jest kilka. Na pewno wspaniały humor, często niemal surrealistyczny, barwne, nierzadko baśniowe, postacie (rusałki, wodniki, mówiące zwierzęta) zaludniające to bajkowe uniwersum , a przede wszystkim niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali drogich widzów na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru.

Dzieci z naszej placówki edukacyjnej wracały do szkoły przepełnione wrażeniami ze spektaklu, który wywołał u nich salwy śmiechu, chwile strachu i radosne okrzyki podczas aktywnego uczestnictwa w podpowiadaniu aktorom, co należało – według nich – w danej sytuacji zrobić.