MISTRZOWIE POWIATU SANDOMIERSKIEGO

MISTRZOWIE POWIATU SANDOMIERSKIEGO

W dniu 24 października 2018 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie uczestniczyli w rozgrywkach Powiatu Sandomierskiego XIX Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który odbył się na stadionie Wisły w Sandomierzu. Z naszej szkoły w turnieju wzięło udział 3 drużyny chłopców w kategorii U -12 z klas sportowych oraz V-tych . W turnieju uczestniczyło wiele drużyn z naszego powiatu min: SP nr 1 w Sandomierzu, SP Klimontów, SP Zawichost, SP Złota, ZSO Koprzywnica, SP Samborzec, SP Głazów, SP Świniary. Turniej był rozgrywany systemem grupowym. Nasza szkoła wygrała grupę A pokonując wszystkie zespoły i zakwalifikowała się do półfinału. W półfinale nasza szkoła pokonała drużynę ZSO w Koprzywnicy przechodząc do finału rozgrywek. W finale głównym nasza szkoła zmierzyła się z drużyną ze SP w Samborcu wygrywając 4 : 1 . Uczniowie PSP w Klimontowie zajęli I miejsce pokonując wszystkie drużyny w powiecie sandomierskim i tym samym awansowali do finałów wojewódzkich, które odbędą się na wiosnę w Kielcach. Opiekunami i trenerami drużyn byli Krzysztof Dywan i Paweł Saniawa. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich szkół.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!