Spotkanie wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

Spotkanie wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

6 czerwca odbył się I Zjazd Szkolnych Kół Caritas Diecezji Sandomierskiej. Z naszej szkoły wzięło w nim  udział 14 wolontariuszy, którzy przez trzy lata aktywnie pracowali na rzecz innych. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w bazylice katedralnej, której przewodniczył ks. B. Pitucha Dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Na zakończenie liturgii  do zebranych skierował słowo Bp K. Nitkiewicz, który błogosławiąc młodym wolontariuszom, przypomniał:  „Nasze ręce powinny być zawsze wolne, gotowe, żeby nieść miłosierdzie. Kiedy widzę ubogiego, samotnego, cierpiącego, nie mogę mu powiedzieć: teraz jestem zajęty, przyjdź później.”

Następnie  przedstawiciele SKC przeszli ulicami Sandomierza na Plac świętego Wojciecha, gdzie odbył się piknik i wspólna zabawa prowadzona przez wodzireja z zespołu  BrosArt. Organizatorzy przygotowali i dla zebranej młodzieży, drobne upominki oraz podziękowania za zaangażowanie
i  bezinteresowną pracę dla dobra drugiego człowieka i dobra społecznego.

W drodze powrotnej do autokaru zatrzymaliśmy się na pyszne lody, było to słodkie podziękowanie za trzy lata wspólnej pracy od opiekunki SKC p. B. Cieplińskiej.

Autor: O. Pacholczak (kl. 3c)

Rozmiar czcionki
Kontrast