Szkolny Turniej Sportowy o Puchar Dyrektora Szkoły

Szkolny Turniej Sportowy o Puchar Dyrektora Szkoły

5 czerwca 2018 roku

Dnia 5.06.2018 r. w PSP im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie odbył się Szkolny Turniej Sportowy o Puchar Dyrektora Szkoły.
Celem tej dużej imprezy sportowej było m.in. wdrażanie uczniów klas I – III do czynnego wypoczynku, zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie wszelkim patologiom, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole i współzawodnictwa zgodnie z zasadami fair play.W turnieju uczestniczyło 42 uczniów z klas I – III, startujących w 7 drużynach. Każda reprezentacja składała się z 6 zawodników – 3 chłopców i 3 dziewczynek. Drużyny miały swoją nazwę, którą prezentowały w postaci flagi i transparentu:
I ,,a” – Groźne Rysie, I ,,b” – Waleczne Tygrysy, II ,,a” – Szybkie Gepardy, III ,,a”- Złote Jastrzębie, III ,,b”- Dzikie Sokoły, III ,,c” – Złote Orły, III ,,d” – Ogniste Smoki.
Drużyny walczyły w 5 konkurencjach: rzut do celu, skok z miejsca, raczki z woreczkami, ringo, podaj piłkę, unihokej. W przerwach między konkurencjami uczniowie mieli możliwość oglądać występ cheerlederek – uczennic z klasy trzeciej gimnazjum pod opieką pani Bożeny Chłodnickiej.
Podczas konkurencji uczniowie walczyli z wielkim zaangażowaniem, a dopingowała ich wspaniała publiczność.
W ostatecznej klasyfikacji I, II, III miejsce zajęli:
I miejsce – klasa I ,,b”
II miejsce – klasa I ,,a”
III miejsce – klasa III ,,c”
Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Dyrektora Szkoły w Klimontowie, wszystkie drużyny dyplomy i medale, zaś opiekunowie podziękowania. Wszyscy uczestnicy turnieju wraz z publicznością otrzymali mały słodki poczęstunek w postaci ,,lizaka”.
Bardzo dziękujemy sponsorom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Klimontowie oraz Radzie Rodziców dzięki, którym mogła się odbyć tak wspaniała impreza. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie się w tak wspaniałą zabawę i wykonanie pięknych flag i transparentów.
Do organizacyjnego sukcesu przyczyniły się panie: Małgorzata Baran, Grażyna Rębacz, Danuta Nowakowska, Małgorzata Zieja.