6 miejsce w Polsce

6 miejsce w Polsce

Drużyna z Klimontowa reprezentująca województwo Świętokrzyskie zajęła bardzo wysokie 6 miejsce w ogólnopolskim turnieju Rugby Tag w Pucku.

Rugby Tag  to jedna z odmian rugby – bardzo popularna w Irlandii. Zasady Rugby Tag oparte są na podstawowych przepisach rugby. Piłkę można podawać jedynie do tyłu, a punkty zdobywa się poprzez przyłożenia. Z założenia jest to gra bezkontaktowa, ucząca koordynacji wzrokowo ruchowej oraz ucząca podstawowych zasad i nawyków w rugby. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Rugby Tag mają przyczepione na wysokości bioder kolorowe taśmy. Zatrzymanie przeciwnika polega na zerwaniu szarfy (Tag). Zawodnik, któremu zostanie zerwana szarfa musi oddać piłkę zawodnikowi swojej drużyny (w przypadku zerwania jednej taśmy). W momencie, kiedy rywal zerwie obydwie taśmy piłka przechodzi na jego stronę. Elementem różniącym Rugby Tag od klasycznego rugby są właśnie owe kolorowe taśmy. W odmianie Tag wyeliminowanie zawodnika polega na zerwaniu taśmy. Formuła Rugby Tag pozwala na świetną zabawę oraz bezkontaktową grę w rugby, uczy zdyscyplinowania i gry zespołowej. 

Nasza drużyna grała w składzie: Zuzanna Korzeń,  Natalia Strojewska,  Julia Myga,  Rafał Toś,  Dawid Ura,  Mikołaj Bień, Kacper Szemraj,  Kacper Wróblewski i Dominik Szymański.

Organizatorem wyjazdu był Wójt Gminy KLIMONTÓW – Marek Goździewski,  Dyrektor PSP im.  Jerzego Ossolińskiego w Klimontowa – Elżbieta Czajkowska. Cały turniej wygrała drużyna z województwa Lubelskiego,  drugie miejsce województwo Śląskie a trzecie Pomorskie. Najwięcej przełożeń zdobyli  Natalia Strojewska,  Kacper Wróblewski i Dominik Szymański. Trener Krzysztof Dywan jest bardzo zadowolony z wyniku ponieważ zajęcie tak wysokiego miejsca w imprezie o randze zawodów ogólnopolskich jest dużym wyróżnieniem i znaczącym wynikiem ponieważ dużo trudniej jest wygrać w grach zespołowych niż w sportach indywidualnych.  Trenerami zespołu byli Paweł Saniawa i Krzysztof Dywan.

Oprócz zmagań sportowych mieliśmy czas aby zwiedzić najbliższe atrakcje turystyczne.  Zwiedziliśmy Stare Miasto w Gdańsku,  Sopocie Molo,  Rynek i molo w Pucku oraz dzięki pięknej pogodzie mogliśmy skorzystać z kąpieli słonecznych na plaży w Pucku.  Dzięki zajęciu 6 miejsca w tych zawodach zapewniliśmy sobie udział w październiku tego roku w Mistrzostwach Polski w Rugby Tag,  które również zostaną rozegrane w Pucku.