Finał Ogólnopolski w Warszawie

Finał Ogólnopolski w Warszawie

14 miejsce w Polsce dla naszej drużyny!

2 maja 2018 r.

Za nami kolejna XVIII edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja 2018 r., po meczach Wielkiego Finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz 12. Najlepiej z naszego województwa zaprezentowała się drużyna AMO Kielce, która w kategorii U-10 chłopców zajęła szóste miejsce. W tej kategorii najlepsza została ekipa AMO Rzeszów z woj. podkarpackiego. Wśród starszych chłopców po puchar sięgnęli zawodnicy SP 7 Koszalin z woj. zachodniopomorskiego. W rywalizacji dziewczynek końcowy triumf odniosły ekipy UKS Beniaminek Krosno z woj. podkarpackiego (U-10) i UKS SMS Łódź z woj. łódzkiego (U-12). Zwycięzcy, poza otrzymaniem Pucharu Tymbarku, w nagrodę obejrzą z trybun czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Litwą i spotkają się z podopiecznymi Adama Nawałki tuż przed wylotem kadry na mistrzostwa świata w Rosji. Nasza drużyna zajęła bardzo dobre 14 miejsce rywalizując z drużynami z całej Polski. W grupie zmierzyliśmy się z drużynami z Warmińsko-Mazurskiego (3-4) Kujawko-Pomorskie (0-6) Lubelskie (1-3) Pomorskie (3-0) Małopolskie (1-4). Nasza drużyna grała w składzie złożonym w większości z dziewczynek uczęszczających do klasy sportowej w PSP im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie: Ola Adamczyk, Amelka Kończak, Marta Religa, Małgorzata Charszlak, Alina Wiatrowska, Julia Nowaczek, Roksana Sawicka, Ania Galata, Wiktoria Kochanek, Julia Forc.  Trenerami byli Paweł Saniawa i Krzysztof Dywan. Organizatorami wyjazdu byli Wójt Gminy Klimontów, Dyrektor PSP im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starostwo Powiatowe w Sandomierzu. Podczas turnieju zawodniczki nie tylko spędzały czas na boisku ale również zwiedzały Warszawę, stadion Legii i najciekawsze zakątki stolicy. Ponadto każda zawodniczka za udział w finale ogólnopolskim otrzymała strój piłkarski, medal, paczkę z upominkami. Nasze dziewczynki mimo, że  były młodsze o rok od rywalek zaprezentowały się bardzo dobrze, pokazując, że za rok będą bardzo groźne dla pozostałych ekip.

Rozmiar czcionki
Kontrast