227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

3 maja 2018 roku

Dnia 3 maja 2018 roku delegacja szkolna z pocztem sztandarowym na czele wzięła udział w gminnych obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Główne uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja odbyły się pod pomnikiem powstańców styczniowych, podczas których uczniowie naszej szkoły zaprezentowali historyczny montaż słowno – muzyczny. Następnie delegacja wraz z panią dyrektor złożyła wiązanki kwiatów przy pomnikach i wszyscy wzięli udział w uroczystym przemarszu ulicami Klimontowa.

Montaż słowo-muzyczny dotyczący tematu uczniowie zaprezentowali także społeczności uczniowskiej w czasie apelu z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który odbył się dnia 9 maja 2018 r. w naszej szkole.