Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

26 kwietnia 2018 r.

Hasło Dnia Ziemi 2018 (A World without Plastic Pollution) nawołujące do walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi i inicjatywy podejmowane w tym zakresie, to promowanie działań związanych z przyjęciem globalnych norm regulujących zanieczyszczanie środowiska tworzywami sztucznymi.

W naszej szkole problem plastików szczególnie poruszono dnia 26 kwietnia 2018 r., w tym dniu bowiem w trakcie apeli szkolnych trzecioklasiści i szóstoklasiści z troską uświadamiali zagrożenia, które będą skutkiem niewłaściwego gospodarowania wspomnianymi surowcami i jak należy postępować by temu zaradzić.

Zarówno uczniowie klas trzecich jak i szóstych wykazali się dobrą znajomością zagadnienia. Prezentowane na apelu dla klas młodszych wiersze, piosenki i tańce podkreślały piękne stroje występujących. W czasie apelu z okazji Dnia Ziemi klas starszych montaż słowno-muzyczny dotyczący tematu zaprezentowali wspomniani najstarszy uczniowie w naszym budynku, pokazy „mody z odzysku” uczniowie klas 4-6.

Uczniowie, wychowawcy oraz rodzice dołożyli wszelkich starań by występy były udane a zamierzone cele osiągnięte.

Pamiętamy i bierzemy odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi 2018 czy w trakcie jego obchodów.