Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku (1)

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku (1)

23 kwietnia 2018 r.

Wielki Finał Wojewódzki Tymbarka dla dziewczynek z PSP w Klimontowie

Dnia 23.04.2018 r. na stadionie Grodu w Ćmińsku odbyły się finały wojewódzkie XVIII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Rywalizowano w kategorii U-12(dziewczęta i chłopcy) i U- 8(dziewczęta). Dziewczęta z klasy sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Klimontowie oraz UKS-u Orlik Klimontów wygrały wszystkie mecze w swojej kategorii wiekowej. Kolejność była następująca: Klimontów –Bieliny 4:1, Klimontów – Skarżysko 7:0, Klimontów – Pacanów 3:1. Nasza szkoła po bardzo zaciętych meczach wywalczyła I miejsce w grupie awansując do ćwierćfinału i pokonała w ćwierćfinale Kazimierzę Wielką wynikiem aż 7:0. W półfinale wygraliśmy ze SP Gadka 6:0 i tym samym awansowaliśmy do wielkiego finału. W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny dziewcząt Klimontów – Łopuszno. Mecz o finał był bardzo emocjonujący, ale dziewczęta z naszej szkoły nie dały szans rywalkom pokonując je aż 7:0. Wygrywając finał dziewczęta awansowały do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 29.04- 2.05.2018 r. w Warszawie. Tam spotkają się z najlepszymi drużynami z całej Polski. Organizatorami wyjazdu na turniej byli Wójt Gminy Klimontów oraz dyrektor PSP w Klimontowie.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym etapie rozgrywek.