Aktualności 2013/2014 - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzgo Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności 2013/2014

26 czerwca 2014 r.
Zakończenie roku szkolnego

Dnia 27 czerwca 2014 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy wreszcie upragnione wakacje. Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych, udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

koniec roku - zdjęcia
pożegnanie klas szóstych - zdjęcia

26 czerwca 2014 r.
Zakończenie roku szkolnego - oddziały przedszkolne

Dnia 26 czerwca 2014 roku nasze przedszkolaki uroczyście pożegnały się z przedszkolem i zakończyły rok szkolny. Program artystyczny, piękne stroje „kaczuszek” i uśmiechnięte miny naszych milusińskich urzekły wszystkich – Panie dyrektorki, przewodniczącego Rady Rodziców oraz rodziców przybyłych na tę okazję. Panie wychowawczynie mogą być dumne z tak wspaniałych absolwentów i przyszłych pierwszaków. Gratulujemy Paniom Małgorzacie Miłek i Joannie Hamerskiej tak wspaniałych osiągnięć dydaktyczno – wychowawczych oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy. Wam drogie dzieci życzymy samych szóstek w pierwszej klasie oraz udanych wakacji!!!

zdjęcia

17 czerwca 2014 r.
Wycieczka do Kazimierza Wielkiego

Dnia 17 czerwca 2014 roku klasy III b i III c wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Kazimierza Wielkiego Dzieci zwiedziły Muzeum Przyrodnicze, Rynek oraz odbyły rejs statkiem po Wiśle. Na koniec długiej wspinaczki podziwiały krajobraz Kazimierza i okolicy z Góry Trzech Krzyży.

zdjęcia

13 czerwca 2014 r.
Turniej wiedzy o zdrowiu

13 czerwca 2014 roku uczniowie klas I – III wzięli udział w Turniej wiedzy o zdrowiu „Zdrowuś”. Podzielony był na dwie części; teoretyczną o tematyce zdrowotnej oraz ruchowo – sprawnościową. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą oraz zręcznością i sprawnością. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe oraz zdrowy poczęstunek. Nad przebiegiem czuwała komisja w składzie Danuta Stój – pielęgniarka, Ewa Bokwa. Dziękujemy organizatorkom paniom: Barbarze Frejlich, Teresie Socha, Joannie Hamerskiej i Małgorzacie Zaroda i życzymy dalszych udanych projektów.

zdjęcia

12 czerwca 2014 r.
Wycieczka do Bałtowa

Atrakcje Bałtowa przyciągają dzieci i dorosłych z różnych zakątków województwa świętokrzyskiego oraz całej Polski. 12 czerwca 2014 roku nasi najmłodsi uczniowie z zerówki i kl. I b wraz z opiekunkami też przeżyli w tym magicznym miejscu wspaniałą przygodę w świecie dinozaurów. Mnóstwo atrakcji, wspaniała pogoda i dobre humory to wszystko o czym na długo będą pamiętać dzieciaki. A jak się wspaniale wszyscy bawili można zobaczyć w galerii.

zdjęcia

10 czerwca  2014 r.
Kot  butach


Z okazji Dnia Dziecka uczniowie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie i przedszkolaki z Przedszkola Sióstr im. Jezus przygotowali przedstawienie pt. Kot w butach. Uczniowie z klas 0-III obejrzeli ten spektakl 10 czerwca 2014 roku. W rolę Kota w butach wcielił się uczeń klasy VI b z naszej szkoły. Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy udanego projektu.

zdjęcia

6 czerwca  2014 r.

Konkurs "Z Brzechwą na wesoło"

Dnia 6 czerwca 2014 roku w bibliotece odbył się konkurs dla uczniów klas drugich „Z Brzechwą jest wesoło”. Trzyosobowe drużyny klas drugich zmagały się z zadaniami wykazując się znajomością wierszy Jana Brzechwy. Konkurs przygotowały panie Małgorzata Malec i Alicja Nowakowska, a nad przebiegiem czuwała pani dyrektor Elżbieta Czajkowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy zwycięskiej drużynie z klasy II b oraz pozostałym uczestnikom z klasy II c i II a.

zdjęcia

Maj  2014 r.
Konkurs na rymowankę antytytoniową

Uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie wzięli udział w Wojewódzkim konkursie na rymowankę antytytoniową „Nie pal przy mnie, proszę”

Rymowanki uczniów

19 - 22 maj 2014 r.
Zielona Szkoła

W tym roku szkolnym w naszej szkole kolejny raz zostały zorganizowane zajęcia w Zielonej Szkole. Uczniowie klas czwartych mieli okazję wyjechać wraz z wychowawcami w góry. Stacjonowaliśmy w Poroninie w ośrodku Limba. Z tej naszej bazy wyruszaliśmy na wycieczki do Zakopanego i na szlaki w góry,  do Doliny Strążyskiej przez Sarnie Skałki. Trud wspinaczki wynagrodziły nam widoki ośnieżonych szczytów i wodospady górskie- Siklawice, wizyta pod skocznią narciarską. Pani przewodnik prowadziła nas ścieżką edukacyjną, poznawaliśmy przyrodę wysokogórską. Wizyta w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego i zapoznanie się z makietą polskich Tatr, uświadomiła nam, jak wiele jeszcze szlaków mamy przed sobą. Podziwialiśmy panoramę Tatr z Gubałówki i kupowaliśmy pamiątki na Krupówkach. Bardzo cenne były zajęcia z profilaktyki- Stop nałogom!- żyj zdrowo i aktywnie! których efektem było przygotowanie happeningu, plakatów oraz eksponatów do scenki rodzajowej- Sąd nad papierosem.

Wychowawcy zorganizowali dla nas wiele atrakcji: dyskotekę, ognisko z konkursem na najciekawsze przebranie, pisanie kartek do rodziców. Bardzo miłe było spotkanie z

s. Heleną Lato, która nas gościła w Szaflarach. Przygotowała wraz ze swoimi uczniami program artystyczny. Były to piosenki, tańce i wiersze góralskie. Zaśpiewaliśmy wspólnie w gwarze góralskiej, było wesoło, ale niewiele rozumieliśmy z miejscowego języka. Baseny termalne w Szaflarach nas zachwyciły, pogoda sprzyjała, nawet opaliliśmy się trochę. Szkoda, że czas tak szybko mijał, w ostatnim dniu pływaliśmy po jeziorze Czorsztyńskim, zwiedzaliśmy Niedzicę i podziwialiśmy Sądecczyznę. Był to niesamowity i skondensowany czas doświadczeń, przeżyć i duża dawka wiedzy o kulturze, przyrodzie, turystyce i społeczności ludzi gór. Odczuliśmy niedosyt, dlatego zrodził się w nas pomysł, aby powtórzyć i poszerzyć to doświadczenie…
W naszym imieniu, w imieniu Dyrekcji Szkoły, Organizatora i  opiekunów, z którymi spędziliśmy ten cenny czas pragniemy podziękować sponsorom. Dzięki nim możliwy był zakup nagród w konkursach i zorganizowanie dodatkowych atrakcji.

Składamy podziękowania dla:

 • Zarządu Banku Spółdzielczego w Solcu n/Wisłą

 • Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

 • Państwa Anny i Jarosława Sobolewskich

Dziękujemy także rodzicom, którzy umożliwili nam wyjazd.

Uczestnicy Zielonej Szkoły 2014

zdjęcia

19-20 maja  2014 r.
Klasy piąte na górskim szlaku


W dniach 19.05-20.05 2014 roku uczniowie klas piątych wraz z opiekunami odbyli wycieczkę w polskie Tatry. Walory krajobrazowe, piękna pogoda i dobre humory uczestników podczas wędrówki po górskim szlaku, sprawiły że wyjazd ten na długo zapadnie w naszej pamięci. Oto kilka pamiątkowych zdjęć.
zdjęcia


12 - 13 maja  2014 r.
Wycieczka do Zakopanego

12 i 13 maja 2014 roku uczniowie kl. 3a wraz z rodzicami i wychowawcą przebywali, już po raz drugi,  na wyjeździe integracyjnym w górach i Krakowie. W drodze "do Tatr" towarzyszył im również ks. infułat Adam Nowak, który opowiadał różne ciekawe i śmieszne historyjki. Po drodze trzecioklasiści zwiedzili zabytki Królewskiego Krakowa, podziwiali Barbakan, Bramę Floriańską, byli w kościele Mariackim, Sukiennicach, na Wawelu i Plantach, gdzie obejrzeli wystawę poświeconą św. Janowi Pawłowi II. W  Rabce Rabkoland, a w Szaflarach turystów nie zaskoczyło bardzo serdeczne przyjęcie  zgotowane przez s. Helenę i s. Renatę, katechetki uczące niegdyś w naszej szkole. "Wycieczkę do Zakopanego"  trzecia klas będzie mile wspominać także dzięki: pięknej Dolinie Strążyskiej, Gubałówce, zabytkom stolicy Tatr i wspaniałym, niezapomnianym widokom.

zdjęcia

11 maja  2014 r.
99. rocznica Bitwy pod Konarami

Dnia 11 maja 2014 roku odbyła się uroczystość w związku z 99. rocznicą Bitwy pod Konarami. W obchodach tych wzięła udział delegacja z naszej szkoły na czele z pocztem sztandarowym, dyrekcją i uczniami. Po mszy świętej delegacje biorące udział złożyły wiązanki pod pomnikiem.

zdjęcia

7 maja  2014 r.
Apel - Święto flagi

"Piękne są nasze barwy ojczyste.." to motto przewodnie apelu, który odbył się 7 maja 2014 roku w naszej szkole dla uczniów klas 0-3. Poświęcony był symbolom narodowym w związku z kolejną rocznicą Święta flagi, które przypada 2 maja. Uczniowie klasy II b i III a wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali montaż słowno-muzyczny. Duże wrażenie robiły biało-czerwone chorągiewki, które miały ze sobą dzieci. Dziękujemy za wspaniałą lekcję patriotyzmu i życzymy dalszych udanych projektów.

zdjęcia

28 kwietnia  2014 r.

„Czytaj – będziesz wielki!”

Dnia 28 kwietnia 2014 r. odbyły się w naszej szkole multimedialne zajęcia dla dzieci pod hasłem „Czytaj – będziesz wielki!” prowadzone przez Centrum Edukacji MERITUS, a uczestniczyli w których uczniowie klasy 3a. Tematem zajęć były głównie korzyści wynikające z czytania książek, kultura języka i jej związek z czytaniem oraz propozycje co czytać, aby czas poświęcony lekturze nie był czasem straconym, historia książki. Te wyjątkowe zajęcia czytelnicze były połączone z multimedialną promocją książki „Tęczowy Kryształ” oraz spotkaniem z jej autorką Katarzyną Łysoń.

Czytaj będziesz wielki!

28 kwietnia  2014 r.
Apel - Zmieniaj nawyki, nie klimat

Obchody Dnia Ziemi należą do uroczystości, które mocno zakorzeniły się w murach naszej szkoły. Tematyka ochrony środowiska bliska jest nie tylko dzieciom starszym. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły znają i pielęgnują wartości ekologiczne. Dbają o naszą planetę uczestnicząc w konkursach, spotkaniach i działaniach na rzecz Ziemi. Jednym z takich działań jest coroczne przygotowanie uroczystości na Święto Ziemi. W tym roku szkolnym uroczystość tę przygotowali uczniowie klas Ia, Ib i 01 wraz z wychowawcami panią B. Frejlich, T. Socha, M. Miłek.

Dnia 28.04.2014r.o godz. 10.00 odbył się uroczysty apel pt. „Kochamy naszą Ziemię”. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o tematyce środowiskowej. Wiersze oraz scenki zagrane przez dzieci przeplatane były muzyką i tańcem. Uczniów przepięknie prezentowali się w barwnej scenografii przygotowanej przez panie: U. Sadowską i M. Zieję oraz w strojach, które zaprojektowały i wykonały opiekunki grup. Taka forma prezentacji tematyki środowiskowo-ekologicznej jest doskonałym sposobem zdobywania wiadomości, poznawania wartości i prawd, które wnikają w umysły dzieci i kształtują ich świadomość ekologiczną.
Zmieniaj nawyki, nie klimat - to hasło tegorocznego Dnia Ziemi, który obchodziliśmy w naszej szkole, jak w każdym roku bardzo uroczyście. Uczniowie zaangażowali się w  przygotowanie części artystycznej pod czujnym okiem nauczyciela przyrody- Pani mgr Ewy Kędzierskiej, która czuwała nad merytoryczną poprawnością krótkich bloków informacyjnych i całością apelu.
Bardzo dużą popularnością cieszy się zawsze pokaz mody śmieciowej i ekologicznej, wychowankowie konsultowali swoje projekty z panią mgr Zofią Kryszczyńską, inni w tajemnicy projektowali stroje na długo przed ich prezentacją. Kostiumy uczestników były zaskakujące w formie i sposobie zastosowania najdziwniejszych materiałów „śmieciowych”. Pomysłowość uczniów jest nieograniczona. Modele i modelki otrzymali gromkie brawa. Mieli także mini sesję fotograficzną, efekty podziwiamy w galerii zdjęć.


15 kwietnia  2014 r.
Apel - Wielkanoc. Kanonizacji papieża Jana Pawła II


15 kwietnia w GOK-u odbył się apel dla uczniów naszej szkoły z okazji zbliżającej się kanonizacji papieża Jana Pawła II. Apel przygotowany został przez uczniów należących do Koła Misyjnego i Scholi pod kierunkiem s. Karoliny i s. Małgorzaty. Poprzez scenkę z życia młodego Karola Wojtyły, piosenki i slajdy zostało w obrazowy sposób przedstawione całe życie największego z rodu Polaków. Na koniec Apelu uczniowie złożyli życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych dla Dyrekcji naszej Szkoły, nauczycieli, pracowników i panów z GOK-u.

zdjęcia

8 kwietnia  2014 r.
Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole

8 kwietnia 2014r.odbył się w naszej szkole apel przygotowany przez uczniów klas trzecich i piątych pod hasłem: „Światowy Dzień Zdrowia” Dzieci śpiewały piękne piosenki, tańczyły tańce nowoczesne i klasyczne, recytowały wiersze o tematyce zdrowotnej, przedstawiały inscenizacje, wystawiały scenki. Na zakończenie apelu wręczono nagrody książkowe za udział w konkursie plastycznym ”Zdrowe żywienie-zdrowe pokolenie”.


zdjęcia


21 marca 2014 r.
ŻEGNAJ ZIMO – WITAJ WIOSNO

W słoneczny piątkowy poranek jako pierwsi powitali wiosnę uczniowie klas 01, 02 i 1a wraz ze swoimi wychowawczyniami. W doskonałych nastrojach, z piosenką na ustach udaliśmy się nad rzekę, aby zgodnie ze starym zwyczajem pożegnać zimę i powitać wiosnę. Marzanna – symbol zimy popłynęła z nurtem rzeki, a my w barwnym korowodzie z kwiatkami, motylkami, bocianami i żabkami wróciliśmy do szkoły.

zdjęcia

20 marca 2014 r.
„Hasło daje moc”
Dnia 20 marca 2014 r. uczniowie klas 4 - 6 uczestniczyli w apelu, na którym podsumowano działania związane z organizacją i przebiegiem konkursu "Hasło daje moc", zorganizowanym przez uczniów klasy 6b pod okiem wychowawcy klasy i Patronatem Redakcji "Komputer Świat".

Po krótkim wstępie o bezpiecznych hasłach wygłoszonym przez uczennicę klasy 6b odbyła się prezentacja laureatów, uczniów wyróżnionych oraz pozostałych uczestników konkursu wraz z pokazem przygotowanych przez nich prac konkursowych.  Z  udziałem p. dyrektor Elżbiety Czajkowskiej wręczono uczniom biorącym udział w konkursie nagród i złożono gratulacje.
Pozostając w klimacie bezpieczeństwa w Internecie uczniowie klasy 6b przedstawili inscenizacje "321.. 6b - w sieci bezpiecznie".

Laureaci konkursu

 • I miejsce - Małgorzata Gach, klasa 4c

 • II miejsce - Mateusz Wójcik, klasa 4a

 • III miejsce - Julia Witaszek, klasa 4c

Wyróżnienia otrzymali

 • wyróżnienie Redakcji "Komputer Świat": Angelika Stępień (5b), Klaudia Sobolewska (4c), Tomasz Kilarski (5a);

 • wyróżnienia organizatorów: Magdalena Mielnik (5b), Marta Bator (4c), Emilia Kordyka (5a), Aleksandra Koseła (4c); Patrycja Ura (5a)

Organizatorzy konkursu za dofinansowanie przedsięwzięcia serdecznie dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii. Nie pozostaje  im także nic innego jak życzyć sobie na przyszłość  takiego Patrona jak Redakcja czasopisma "Komputer Świat", który z własnej inicjatywy przekazał pokaźną liczbę aktualnych publikacji na nagrody dla dzieci.

Więcej na temat konkursu
zdjęcia                 

20 marca 2014 r.

KONKURS ORTOGRAFICZNY MISTRZ ORTOGRAFII
W dniu 20 marca 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Klimontowie odbył się konkurs ortograficzny Mistrz ortografii. Celem konkursu było kształcenie zasad poprawnej pisowni wyrazów w języku polskim, uwrażliwienie na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie uzdolnień uczniów. Uczestniczy pisali tekst ze słuchu (dyktando).

Komisja oceniła prace uczniów i przyznała nagrody książkowe za:

I miejsce- Gach Małgorzata kl. IV „c”
II miejsce- Lesiak Adam kl. IV „a”
III miejsce- Chłodnicka Karolina kl. IV „b”

oraz wyróżnienia:

1. Pyszczek Kacper kl. IV „a”
2.
Bednarska Daria kl. IV „b”
3.
Dziurzyński Olaf kl. IV „b”
4.
Rębacz Natalia kl. IV „b”
5.
Charszlak Aleksandra kl. IV „c”
6.
Koseła Aleksandra kl. IV „c”
7.
Sobolewska Klaudia kl. IV „c”

zdjęcia
28 lutego 2014 r.

„SPELLING BEE”

Dnia 28 lutego w naszej szkole odbył się konkurs literowania z języka angielskiego „SPELLING BEE” zorganizowany przez panią Kingę Cieplińską. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich. Wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli, aby zdobyć jak największą liczbę punktów, jednak zwycięzca może być tylko jeden.

Zwyciężczynią okazała się Adrianna Bień z klasy 3a. Drugie miejsce zajęła Alicja Bilska kl. 3b, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Witaszek kl. 3c. Należy wyróżnić: Kingę Kwiatkowską kl.3b, Macieja Pacholczaka 3a oraz Cezarego Baran kl. 3a.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1  lutego 2014 r.
Zabawa Choinkowa

W dniu 1 lutego 2014 roku w naszej szkole odbyła się Zabawa Choinkowa, którą zorganizowali rodzice. Uczniowie klas 0-3 i 4-6 bawili się przy świetnej muzyce. Wszystkim dopisywał wspaniały humor i nastrój karnawałowego szaleństwa.

zdjęcia

30 stycznia 2014 r.

Betlejemska Dobranocka

„Betlejemska Dobranocka” to przedstawienie przygotowane przez uczniów klas trzecich należących do koła teatralnego prowadzonego przez siostrę Karolinę. Zgromadzeni na sali uczniowie klas 0-3 z zaciekawieniem obejrzeli spektakl o tematyce bożonarodzeniowej z udziałem postaci z bajek. Piękna scenografia oraz oprawa muzyczna w wykonaniu chórku prowadzonego przez pana Marka przeniosła nas w świąteczny nastrój. Dziękujemy małym aktorom i życzymy dalszych udanych projektów.

zdjęcia

21-24 stycznia 2014 r.
NIECH ŻYJĄ NASZE BABCIE I DZIADKOWIE

W dniach od 21 do 24 stycznia w naszej szkole w klasach 0-3 odbywały się uroczystości klasowe z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najmłodsi uczniowie ze swoimi wychowawczyniami i rodzicami przygotowali dla swoich babci i dziadków montaż słowno-muzyczny, własnoręcznie wykonane upominki oraz słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie bardzo chętnie uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach, są szczęśliwi i wzruszeni za pamięć. My też dołączamy się do życzeń i wyśpiewanego 100 lat!!!!!

zdjęcia

24 stycznia 2014 r.
BEZPIECZNIE I ZDROWO SPĘDZAMY FERIE ZIMOWE

„BEZPIECZNIE I ZDROWO SPĘDZAMY FERIE ZIMOWE”- pod takim hasłem w naszej szkole dnia 24 stycznia 2014 r. odbyło się spotkanie z panem policjantem, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci naszej szkoły. Podczas spotkania, zorganizowanego w ramach działań promujących zdrowie, pan policjant przypomniał najważniejsze zasady, o których powinien wiedzieć każdy uczeń i do których powinien się stosować w czasie ferii, i nie tylko ferii.

1. Bawimy się w bezpiecznych miejscach, najlepiej pod okiem dorosłych.
2. Zjeżdżamy na sankach i nartach z dala od szosy.
3. Kulig? Sanki nie mogą być doczepiane do samochodów, traktorów czy innych pojazdów mechanicznych.
4. Nie chodzimy po lodzie na zamarzniętych rzekach czy zbiornikach.
5. Z nieznajomymi nie nawiązujemy żadnych kontaktów ani przez Internet, ani przez telefon, ani nie ulegamy żadnym propozycjom osób nam nieznanych, przypadkowo spotkanych.

zdjęcia
Bezpieczne ferie - 6b


14 stycznia 2014 r.
POETYCKI ŚWIAT JULIANA TUWIMA  - konkurs

Konkurs Recytatorski odbył się 14 stycznia 2014 r. w naszej szkole. Został przygotowany przez nauczycieli – humanistów, działających w Zespole Humanistycznym w związku z ROKIEM TUWIMA/2013 r. Celem konkursu było poznanie twórczości poety, kształcenie poprawnej recytacji utworów poetyckich i organizowanie uczniów do własnych działań. Uczniowie klas IV-VI recytowali wybrane utwory Juliana Tuwima. Komisja oceniła uczestników przyznając nagrody książkowe za I, II i III miejsca za formę prezentacji, ogólny wyraz artystyczny oraz zaangażowanie.

Lider Zespołu Humanistycznego: Jolanta Kaniewska
Kl. IV:

 • Rębacz Natalia             I m.

 • Koseła Aleksandra       II m

 • Guła Wiktoria              III m.

Kl. V:

 • Pyszczek Natalia                      I m.

 • Kaczmarczyk Małgorzata         II m

 • Rębacz Weronika                     III m.

Kl. VI:

 • Jakubczyk Karolina      I m.

 • Mucha Klaudia            II m

 • Pałka Aleksandra         III m.

zdjęcia

19 grudnia 2013 r.
Świąteczny apel - Jasełka
„Boże Narodzenie jest wtedy, gdy w sercu człowieka rodzi się miłość” – to hasło towarzyszyło podczas jasełek bożonarodzeniowych w naszej szkole, które przygotowali uczniowie klasy VI a wraz z księdzem katechetą. W przedstawieniu ukazane zło współczesnego świata zetknęło się z dobrem, które zwyciężyło. Przesłanie to niech będzie drogowskazem dla całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Korzystając z okazji składamy  świąteczne życzenia: dużo zdrowia, wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia, wiele łask bożych od Dzieciątka oraz szczęśliwego Nowego Roku 2014.

zdjęcia

Listopad 2013 r.
Szlachetna paczka 2013 - nasza radosna szkolna tradycja i potrzeba serca

Czy kiedykolwiek można spełnić czyjeś marzenia? Tak, nam wydaje się, że to jest możliwe! Gdy tylko tego chcemy i zaangażujemy się sami, pokazując, w jaki sposób to należy zrobić. Uczymy się tej trudnej sztuki w naszej szkole od 2005 roku w akcji Szlachetna Paczka. Współpracujemy z Fundacją Wiosna z Krakowa kilka lat i każdego roku sami jesteśmy zaskoczeni, jak wszyscy, którym opowiadamy o naszej działalności, wspaniale włączają się do akcji. Uczniowie już w połowie listopada oczekują na hasło: „startujemy z paczką” i wpisują się na dyżury. Każdego dnia od 18 listopada, kolorowa paczka wędrowała od klasy do klasy przypominając o składaniu darów płynących z serca dla tych, którzy nie są rozpieszczani przez los. Rodzina, którą wybraliśmy zmaga się z wieloma problemami, w tym z tymi najtrudniejszymi, które dotyczą zdrowia dzieci i ich mamy.

Dzięki ofiarności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, pracowników niepedagogicznych i współpracy z Przedszkolem Samorządowym, zebraliśmy 11 pudełek darów. Zamknęliśmy w nich marzenia dzieci o nowej lalce, piłce, zeszytach i butach. Nie zabrakło podarunków ekstra, czyli kosmetyków i słodyczy. Mamy nadzieję, ze dzięki temu nasza wybrana rodzina będzie miała wyjątkowe święta. Dla wszystkich darczyńców Szlachetnej Paczki przesyłamy życzenia radosnych, ciepłych miłością świąt i dziękujemy za okazaną dobroć.

zdjęcia

CHOINKA DLA CHORYCH

„Boże Narodzenie jest wtedy, gdy w sercu człowieka rodzi się miłość” – to hasło towarzyszyło podczas jasełek bożonarodzeniowych w naszej szkole, które przygotowali uczniowie klasy VI a wraz z księdzem Pawłem. W przedstawieniu ukazane zło współczesnego świata zetknęło się z dobrem, jakie niesie narodzenie Pana Jezusa. Przesłanie to niech będzie drogowskazem dla całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Korzystając z okazji składamy życzenia świąteczne dużo zdrowia, wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia, wiele łask bożych od Dzieciątka oraz szczęśliwego Nowego Roku 2014.

zdjęcia
Podziękowanie (.pdf)


12  listopada 2013 r.
Rozśpiewane przerwy
We wtorek 12 listopada2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Rozśpiewana przerwa – Patriotyczne śpiewanie”. Akcję objęła patronatem Wiceminister Obrony Narodowej, Beata Oczkowicz. Jej celem było popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych ze wszystkimi aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi, propagowanie wartości patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego oraz ukazanie roli pieśni patriotycznych w historii narodu polskiego. Przedsięwzięcie polegało na „masowym” wykonaniu pieśni patriotycznych podczas szkolnych przerw na korytarzu, sali gimnastycznej. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami śpiewem uczcili Odzyskanie Niepodległości. Śpiew uczniów rozlegał się na 3 kolejnych przerwach w całej szkole. To wspólne śpiewanie bardzo nam się spodobało i mamy nadzieje, że pozostanie w tradycji naszej szkoły. To były bardzo miłe, inne niż dotychczas, ale jakże patriotyczne przerwy. Dziękuję Panu Markowi Słowiakowskiemu za pomoc w organizacji akcji.

zdjęcia

11, 12  listopada 2013 r.
Święto Niepodległości
Dnia 11 listopada 2013 r. społeczność szklana PSP im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie wzięła czynny udział w gminnych Uroczystościach Patriotycznych z okazji 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego.

Uczniowie klas szóstych i Chórek szkolny (przygotowani przez p. Jolantę Kaniewską i p. Marka Słowiakowskiego) w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowali okolicznościowy  montaż słowno-muzyczny.  Uczestnicząc w uroczystościach odbywających się  w Górach Pęchowskich na cmentarzu Legionistów Józefa Piłsudskiego złożono wiązankę kwiatów.
12 listopada 2013 r. montażem słowno-muzycznym Święto Niepodległości w szkole uczcili uczniowie klas szóstych. Cała społeczność uczniowska natomiast, z dużą radością wspólnie z Chórkiem szkolnym, odśpiewała prezentowane pieśni patriotyczne.

zdjęcia

6 listopada 2013 r.
Święto szkoły
Dzień 6 listopada 2013 roku, to ósma rocznica nadania naszej szkole imienia Jerzego Uroczystość ku jego czci rozpoczęła się mszą świętą w kolegiacie, gdzie przybyli uczniowie wraz z dyrekcją i wychowawcami. Szkołę reprezentował sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej z wizerunkiem Jerzego Ossolińskiego.

Po mszy uczniowie udali się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej rozpoczął się montaż muzyczno-słowny poświęcony patronowi. Chór uczniowski wraz z całą społecznością szkolną i zaproszonymi gośćmi odśpiewał hymn szkoły. Uczniowie przypomnieli życiorys Jerzego Ossolińskiego, recytowali wiersze prezentując twórczość własnych kolegów i koleżanek. Wszystkie utwory były pokłosiem konkursu poetyckiego, których bohaterem był patron naszej szkoły. Wszyscy mogli przypomnieć sobie zasługi patrona dla kraju i Klimontowa, najmłodsi uczniowie z uwagą śledzili prezentacje talentów koleżanek i kolegów na zakończenie apelu. (Wychowawcy klas czwartych)

zdjęcia

31 października 2013 r.

Wszystkich Świętych
Dnia 31.10,2013r. o godz. 9.00 w PSP im. J. Ossolińskiego w Klimontowie uczniowie klas trzecich zaprezentowali apel z okazji Wszystkich Świętych. W apelu uczestniczyli uczniowie kl.2-6, nauczyciele i dyrektor szkoły pani Elżbieta Czajkowska. Mali artyści przypomnieli wszystkim zebranym, że dzień 1 listopada jest szczególnie wyjątkowym dniem. To dzień zadumy i skupienia. W ty dniu mamy okazją do rozważań nad sensem życie i przemijaniem. Tylko pamięć o tych, którzy odeszli pozwala pogodzić się z rozstaniem. Pamiętajmy więc o zmarłych z naszych rodzin nie tylko przy okazji Wszystkich Świętych. Odwiedzajmy groby naszych bliskich przy każdej nadarzającej się okazji, zapalajmy znicze i módlmy się za ich dusze. Pamiętajmy, że my też kiedyś odejdziemy do wieczności.

zdjęcia

24 października 2013 r.

Bohaterom Powstania styczniowego


W całej Polsce organizowane są uroczystości upamiętniające zryw narodowo – wyzwoleńczy Polaków w 150 - tą rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. W Klimontowie 24 października 2013 roku na cmentarzu parafialnym odbyła się uroczystość, na której został poświęcony odnowiony pomnik-mogiła poległych w bitwie pod Rybnicą powstańców. W uroczystości tej wzięła udział społeczność uczniowska z naszej szkoły ze sztandarem i z Panią Dyrektor. Zuchy zaciągnęły wartę i złożyły wiązanki kwiatów.23 października 2013 r.

Wycieczka integracyjna dla klas czwartych

Dnia 23. 10. 2013 roku odbyła się wycieczka dla klas czwartych. Wychowawcy zorganizowali ją w celu integracji zespołów klasowych. Zaplanowano również zajęcia terenowe w Lasach Janowskich. Uczniowie mogli wykazać się umiejętnością rozpoznawania grzybów, drzew i krzewów po pokroju oraz liściach, które w większości wykolorowane do czerwieni i brązu, leżały tworząc ściółkę leśną. Podczas zajęć terenowych w lesie uczniowie zebrali kila okazów grzybów, które po oznaczeniu i skonsultowaniu z przewodnikiem, zabrali do domu. Na torfowiskach i bagnach zapoznali się z typową dla tych ekosystemów roślinnością i mogli przekonać się, jak różnorodne typy krajobrazu można spotkać w bliskim sąsiedztwie. Jednym z ćwiczeń było poszukiwanie dzikich wysypisk, które negatywnie wpływają na estetykę lasu i są szkodliwe dla środowiska. Wychowawcy przeprowadzili zabawy w mini-podchody. Uczniowie wykazali się pomysłowością. Jedna grupa przećwiczyła marsz na orientację z wykorzystaniem mchów i porostów na pniach drzew do oznaczenia kierunku północnego. Wszyscy przypomnieli sobie zasady przebywania w lesie i zachowania się na zajęciach terenowych.

więcej
zdjęcia

Październik 2013 r.

AKCJA „KREDKI DLA MALUCHA”

W miesiącu październiku 2013 roku uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie przyłączyli się do akcji „KREDKI DLA MALUCHA”. Celem akcji jest pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Łoniowie poprzez zbiórkę materiałów piśmienniczych tj. kredek, papierów kolorowych, farb itd.

więcej
zdjęcia

20 października 2013 r.  

150. rocznica Bitwy pod Rybnicą

W 150 rocznicę Bitwy pod Rybnicą dnia 20 października 2013 roku odbyły się uroczystości patriotyczne pod nowo odsłoniętym pomnikiem Powstańców Styczniowych na Rybnicy. Uroczystości te odbyły się z inicjatywy Lasów Państwowych Nadleśnictwa Staszów i Wójta Gminy Klimontów. W uroczystości brała udział również delegacja z naszej szkoły z Pocztem Sztandarowym na czele, z Panią Dyrektor oraz delegacją uczniów, którzy złożyli wiązankę pod pomnikiem.

Cześć pamięci tych, którzy polegli za wolność naszej Ojczyzny!!!
zdjęcia

18 października 2013 r.

Pasowanie uczniów klas pierwszych


Dnia 18.10.2013r. w Szkole Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych, klasy I a – wych. Barbara Frejlich i klasy I b – wych. Teresa Socha.
Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali montaż słowno-muzyczny (wiersze, piosenki) przygotowany pod kierunkiem wychowawców klas.

Ślubowali:

 • dbać o dobro swojej szkoły;

 • wykorzystać w pełni czas przeznaczony na naukę;

 • szanować nauczycieli, pracowników szkoły i kolegów;

 • przestrzegać porządku i czystości w klasie i szkole;

 • dbać o sprzęt szkolny; Starać się o dobre oceny.

Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Elżbieta Czajkowska pasowała dzieci na uczniów klas pierwszych. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć również rodziców, którzy wspólnie ze swoimi dziećmi przeżywali chwile w życiu ich dzieci. Świadkami tego ważnego wydarzenia w życiu pierwszaków byli też koledzy z klas II i III. Uroczystość odbyła się w miłej, przyjaznej atmosferze. Na długi czas pozostanie w pamięci naszych dzieci. (Teresa Socha)

zdjęcia

15 października 2013 r.
Dzień Edukacji Narodowej

„Serdeczne życzenia, gorące życzenia od serca do serca wprost…” to fragment piosenki, którą wyśpiewali uczniowie dla wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Apel przygotowali uczniowie klas V a i V b wraz z wychowawczyniami. Na uroczystość przybyli Pan Wójt Gminy Klimontów oraz przewodniczący Rady Rodziców, którzy na ręce Pani dyrektor szkoły złożyli życzenia i kwiaty. Pani dyrektor i Pan Wójt wręczyli nagrody, które zostały przyznane dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno –wychowawczej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

zdjęcia

10 października 2013 r.

Próbna akcja ewakuacyjna uczniów i wszystkich pracowników szkoły
10 października 2014 r., w ramach corocznych ćwiczeń, została przeprowadzona  próbną akcję ewakuacyjną uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Akcja ewakuacyjna przebiegła  zgodnie z przyjętymi procedurami i potwierdziła dobre przygotowanie młodzieży, nauczycieli i personelu technicznego do sytuacji wyjątkowych.


8 października 2013r
Europejski Dzień Języków

W związku z przypadającą kolejną rocznicą Europejskiego Dnia Języków 8 października 2013r. w Szkole Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie uczennice klasy piątej, Natalia Pyszczek i Weronika Raban pod opieką nauczyciela języka angielskiego, zachęcały wszystkich uczniów, a przede wszystkim rodziców, nauczycieli i innych gości szkoły do uczenia się języków obcych. Dla upamiętnienia tegorocznego projektu dziewczynki rozdawały kotyliony oraz zachęcały do wzięcia udziału w małym teście na temat wiedzy o Wielkiej Brytanii, w którym właściwa odpowiedź nagradzana była małym smakołykiem. Pamiętajmy wszyscy, że na naukę języków nigdy nie jest za późno, a naszym obowiązkiem jest ciągłe rozwijanie własnej wiedzy i umiejętności.


4 października 2013 r.

„Historia nam najbliższa”
4 października 2013 roku uczniowie kl. 6 „a” i 6 ”b” uczestniczyli w wycieczce szkolnej (zaplanowanej przez Zespół Humanistyczny) do Kielc i Tokarni. Celem wyjazdu było obejrzenie filmu o przywódcy „Solidarności” – Lechu Wałęsie oraz zwiedzenie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Uczniowie pogłębili swą wiedzę z zakresu historii państwa Polskiego oraz z zakresu życia człowieka w naszej dawnej „Małej Ojczyźnie”.

zdjęcia

16 - 20 września 2013 r.

Udział w akcji Sprzątanie Świata "Odkrywamy Czystą Polskę"
Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna, już 20. akcja „Sprzątanie Świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Jubileusz akcji „Sprzątania świata” prowokuje do refleksji, czy było warto, czy rzeczywiście działania uczestników akcji coś zmieniły w Polsce, czy podejmowane działania miały i mają jakikolwiek sens. I wtedy z pomocą przychodzą słowa Miry Stanisławskiej-Meysztowicz, inicjatorki akcji w Polsce i założycielki Fundacji Nasza Ziemia:

„Dla mnie ekologia ma bardzo osobisty, ludzki wymiar. Jest to sprawa powietrza, którym oddycham ja i moja rodzina (i nie tylko moja!); parku, do którego chodzimy na spacer; wody, którą pijemy. To sprawa życia każdego z nas.”

Wrzesień 2013 r.
Spotkania z rodzicami


Spotkanie dyrektora szkoły z przedstawicielami Rady Rodziców, spotkania wychowawców z rodzicami, indywidualne konsultacje rodziców  z nauczycielami. (ZdPISS)
Język angielski - spotkanie nauczyciela z rodzicami uczniów klas czwartych i piątych (pdf)


2 września 2013 r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
Dnia 2 września 2013 r., po mszy świętej, społeczność szkolna PSP im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie zebrała się o godz. 9.00 przed budynkiem szkoły, aby wziąć udział w uroczystościach inauguracyjnych roku szkolnego 2013/2014. Jako gość honorowy swoją obecnością zaszczycił naszą szkołę  Wójt Gminy Klimontów p. Ryszard Adam Bień, który życzył wszystkim owocnej pracy i samych sukcesów we wszystkich sferach działalności szkolnej. Po odczytaniu komunikatu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Muzoł i Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty Grzegorza Bienia, dołączając się do wcześniejszych  życzeń swoje przesłanie przekazała wszystkim p. dyrektor Elżbieta Czajkowska. Po oficjalnej części  uroczystości inauguracyjnych nowego roku szkolnego uczniowie  i dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkali się w swoich salach lekcyjnych z wychowawcami.

LIST ŚWIĘTOKRZYSKIEGO KURATORA OŚWIATY.pdf

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego