Aktualności 2012/2013 - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzgo Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności 2012/2013

28 czerwca 2013 r.
Wakacje tuż tuż!

Dnia 28 czerwca 2013 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tuż przed wakacjami uczniowie przygotowali krótki występ na wesoło połączony z tańcem i śpiewem. Najlepsi uczniowie klas IV - VI otrzymali świadectwa oraz nagrody za szczególne osiągnięcia w konkursach i turniejach sportowych oraz za 100% frekwencję. Następnie odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami, gdzie każdy odebrał swoją cenzurkę. Udanych wakacji życzymy naszym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

27 czerwca 2013 r.
Żegnaj szkoło!

Dnia 27 czerwca 2013 roku nasi szóstoklasiści pożegnali się ze szkołą podstawową. Żeby tradycji stało się zadość absolwenci z powagą odtańczyli Poloneza. Po całym ceremoniale pożegnalnym przez młodszych kolegów i części artystycznej wystąpił zespół tańca, w którym tańczyli nasi uczniowie. Następnie były wyróżnienia, podziękowania, listy gratulacyjne dla rodziców oraz kwiaty. Życzymy naszym absolwentom udanych wakacji i sukcesów w nowej szkole oraz dziękujemy im za sześć lat przeżytych razem w murach naszej szkoły.

27 czerwca 2013 r.
Uroczyste pożegnanie przedszkola

„Świat już pachnie wakacjami”– to hasło, które towarzyszyło uroczystości zakończenia roku szkolnego przez grupy przedszkolne, które odbyło się dnia 27 czerwca 2013 roku w naszej szkole. W obecności Pani dyrektor Elżbiety Czajkowskiej, wicedyrektor Barbary Czuja, zebranych rodziców i wychowawczyń dzieci pożegnały się ze światem beztroskich zabaw, bo od września rozpoczynają nowy etap nauki w szkole. Pięknie zaprezentowały montaż słowno – muzyczny oraz taniec Zorba. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola.  

12 czerwca 2013 r.
I Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych

Dnia 12.06.2013 r. odbył się w GOK-u I Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych „Hip hop jest dobry na wszystko”. Z naszej szkoły wystąpił zespół 8 dziewczynek z klasy VIa. Zaprezentowały 2 układy taneczne do wybranej muzyki. Opiekunem grupy jest nauczyciel wychowania fizycznego Alicja Szemraj. W konkursie brało udział 4 zespoły z różnych szkół. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce. Otrzymały dyplom, puchar i słodki upominek. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa z Nawodzic.

5 czerwca 2013 r.
Turniej sportowy dla klas I

W dniu 5.06.2013 r. odbył się w naszej szkole Turniej Sportowy klas pierwszych - Potyczki Sportowe. Organizatorami turnieju były wychowawczynie klas pierwszych panie: M. Baran, G. Rębacz, M. Zieja. Na turniej zostali zaproszeni dyrektor szkoły Pani Elżbieta Czajkowska oraz rodzice. Celem turnieju było promowanie zdrowego stylu życia w różnych formach aktywności ruchowej oraz podejmowania wysiłku fizycznego w celu doskonalenia sprawności i umiejętności. Każda drużyna otrzymała nagrodę oraz dyplom. Wszyscy uczniowie otrzymali niespodzianki przygotowane przez rodziców z okazji Dnia Dziecka.

29 maja 2013 r.
Happening w gimnazjum

Przed Dniem Dziecka uczniowie naszej szkoły gościli w Gimnzjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie. Uczestnicząc w wydarzeniu pod hasłem "Szkoła moich marzeń to bezpieczna szkoła" obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez młodzież ze szkół: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej oraz dzieci z klimontowskich przedszkoli. Na spotkaniu nagrodzono także laureatów konkursów organizowanych w ramach akcji Szkoła moich marzeń. Po słodkim poczęstunku  wszyscy udali się do zaplanowanych jeszcze na ten dzień zajęć.

27 maja 2013 r.
Dzień Matki

Miła niespodzianka czekała na mamy uczniów klas młodszych, którzy wspólnie z wychowawcami przygotowały ją w swoich salach lekcyjnych.

21 maja 2013 r.
Pierwszaki w Kielcach

II nagroda w konkursie Echa Dnia na Najsympatyczniejsze Pierwszaki w powiecie sandomierskim przypadła klasie I b z naszej szkoły. 21 maja 2013 roku dzieci wraz z wychowawczynią bawiły na wycieczce w Kielcach. Główna atrakcja to zabawa w Happy Land, film Krudowie i Mc Donalds.

20 maja 2013 r.
Historycznie w drodze - rajd

20 maja 2013 r. klasy piąte, trochę turystycznie, a trochę historycznie przemierzył trasę: Klimontów - Góry Pęchowskie - Beradz - Pokrzywianka - Klimontów. 15 km drogi, z takim przewodnikiem jak P. Stanisław Sas Tarnawski, nawet nie dało się odczuć. Pod pomnikiem w Beradzu uczniowie zapalili symboliczny znicz i wysłuchali opowiadania na temat bohaterskiej postawy legionistów Józefa Piłsudskiego walczących pod Konarami. W Pokrzywiance czekały na nich lody, zabawa, a także ognisko. Po wracającej do szkoły gromadzie nawet nie było widać zmęczenia.

10 maja 2013 r.
Święto flagi


Z okazji Święta Flagi, które jest obchodzone 2 maja, odbył się apel dla klas 0-III. Apel przygotowali uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami. Nasze barwy narodowe pięknie prezentowały się w rękach naszych dzieci.

21 kwietnia 2013 r.
Uroczystości w Parku Katyńskim w Byszowie
Udział zuchów i nauczycieli w uroczystościach.
Więcej»

25 kwietnia 2013 r.
Dzień Ziemi

Inscenizacja, moda śmieciowa, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród uczniom biorącym udział w konkurach ekologicznych.

Laureaci konkursów
Konkurs plastyczny „Projekt ulotki informacyjnej na temat zagospodarowania odpadów w mojej
gminie ”
KLASY I – III

I miejsce – Julia Kwiecieo – klasa IIa
II miejsce – Wiktoria Bieo – klasa IIa
III miejsce – Martyna Śledź – klasa IIa

KLASY IV - VI

I miejsce – Katarzyna Fraoczak – klasa IVa
II miejsce – Kinga Solpa – klasa VIa
III miejsce – Emilia Kaniewska – klasa IVb

Konkurs wiedzy na temat „Zagospodarowanie odpadów na terenie mojej gminy”

I miejsce – Anna Zwierzyk – klasa VIa
II miejsce – Dominika Gronek – klasa VIa
III miejsce – Filip Gawrooski-Kryj – klasa VIa

15 kwietnia 2013 r.
Konkurs POTYCZKI Z JĘZYKIEM POLSKIM

Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów klas IV – VI kultury językowej oraz uwrażliwianie na poprawność gramatyczną, ortograficzną. Konkurs zachęcał również do pięknego wypowiadania się na co dzień. Komisja oceniła pracę zespołów: białych, czerwonych, żółtych, zielonych. Przyznała punkty za rozwiązane zadania i tytuł mistrza kultury języka polskiego.

27 marca 2013 r.
Zakończenie konkursów NASZA ZIEMIA

27 marca 2013 r. zakończył się I etap XIV edycji ogólnopolskiego i VII edycji polsko – litewskiego plastycznego konkursu geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia" – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, odbywającego się pod hasłem: DRAPIEŻNE OBLICZA ZIEMI. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Wśród wszystkich prac plastycznych naszej szkoły komisja konkursowa wyłoniła 7 prac, które będą reprezentować nasza szkołę i wezmą udział w dalszych etapach konkursu.

Są to prace uczniów:

  • Katarzyna Frańczak – kl.IVa

  • Kamil Górski – kl. IVa

  • Emilka Kaniewska - kl. IVb

  • Angelika Stępień – kl. IVb

  • Ilona Ślusarz – kl. VIa ( 2 prace)

  • Maja Brozińska - kl. VIb

Wyróżnione prace zostały przesłane do Państwowego Instytutu Geologicznego w Kielcach, gdzie odbędzie się dalszy etap konkursu. Tymczasem gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy powodzenia.

27 marca 2013 r.
Wielkanoc

KIERMASZ Z SERCEM

25 marca 2013 r.
Wizyta w bibliotece
Dzieci z klasy II „a” odwiedziły miejscową Bibliotekę Publiczną, w której zapoznały się działalnością samej instytucji, pracą bibliotekarza, odkryły tajemnice bibliotecznego księgozbioru dla dzieci, dowiedziały się jak należy dbać o książki i jak wielką rolę w życiu każdego odgrywa książka. Bardzo ciekawe zajęcie biblioteczne poprowadziła pani Edyta Lesiak-Nawrocka.

13 marca 2013 r.
VIII Gminny konkurs matematyczno-przyrodniczy dla uczniów klas 5.11 marca 2013 r.  
Apel z okazji 8 marca

25 lutego 2013 r.
Konkurs Recytatorski „Ojczyzna Słowem Malowana”

25 luty 2013 r. Uczniowie klas IV-VI recytowali wybrane utwory poetyckie sławiące piękno naszej Ojczyzny. Celem konkursu było poznanie twórczości poetyckiej oraz kształcenie umiejętności poprawnej i głośnej recytacji. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz drobne upominki.

12 lutego 2013 r.
Apel - wyniki klasyfikacji uczniów klas 4 - 6 (I semestr)

9 lutego 2013 r.
Zabawa choinkowa


13 stycznia 2013 r.
Spotkanie z rodzicami "Wywiadówka"
Po części oficjalnej, na którą złożyły się:

  • występ (działającego przy GOK w Klimontowie) "Zespołu Pieœśni i Tańca Ziemi Klimontowskiej";

  • pokaz (działającej przy LKS Klimontowianka) sekcji "HANSHI" karate;

  • gra na keyboardzie w wykonaniu Tomasza Gładysza;

  • przekazanie przez p. dyrektor Elżbietę Czajkowską "Wniosków z nadzoru pedagogicznego dyrektora szkoły" , przez p. wicedyrektor Barbarę Czuję "Wyników klasyfikacji uczniów PSP im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie " oraz p. Barbarę Frejlich sprawozdania z realizacji projektu "NAUKA I REKREACJA CZYLI PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM", w salach lekcyjnych odbyły się spotkania rodziców z wychowawcami.

8 stycznia 2013 r.
Spotkanie z przedstawicielami SP


Grudnia 2012 r.
Przed Świętami
Wigilie klasowe, Jasełka, akcje dobroczynne.

Szlachetna paczka
Trwająca od 20 listopada do 7 grudnia akcja "Szlachetna paczka" dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Góra grosza  
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

W miesiącu listopadzie Pracownicy oraz Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pragną podziękować za bezinteresowną pomoc Społeczności Szkolnej. Każda drobna moneta pomoże Waszemu koledze lub koleżance. Zebrane pieniądze zostały przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.

Na rzecz Domu Dziecka w Łoniowie

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości i pojednania. Pamiętajmy, że czasem wystarczy jeden uśmiech, kilka słów czy jeden mały gest dobroci, aby sprawić radość na twarzy osoby, która tego potrzebuje. Wiedząc, że w sąsiedniej miejscowości Dzieci z Domu Dziecka w Łoniowie potrzebują pomocy szkolnych zorganizowaliśmy zbiórkę darów. Uczniowie naszej szkoły chętnie podzielili się zeszytami, blokami, kredkami czy farbkami. W ostatnim tygodniu zakupili nawet gry planszowe. Dziękujemy Wam serdecznie za pomoc i cieszymy się, że wspólnie możemy ofiarować uśmiech tym dzieciom, które nie ze swej winy znalazły się w ciężkiej sytuacji.
PRZY OKAZJI PRAGNIEMY ŻYCZYĆ WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY MAJĄ WIELKIE SERDUCHA ZDROWYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!!

Nakręć się

Publiczna Szkoła Podstawowe w Klimontowie już po raz trzeci wzięła udział w Akcji zbierania plastikowych nakrętek. Celem akcji jest pomoc w rehabilitacji Bartusiowi Kędziora, który ma 3 latka. Wszystkim Uczniom oraz Rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie i oczywiście prosimy o więcej nakrętek.

10 grudnia 2012 r.
Konkurs „JANUSZ KORCZAK – LEKARZ DUSZ DZIECIĘCYCH”
KONKURS CZYTANIA twórczości literackiej wybitnego pisarza, pedagoga i opiekuna dzieci – Janusza Korczaka. Uczestnikami Konkursu byli uczniowie klas 4 – 5.

6 grudnia 2012 r.
Mikołajki klasowe

I w tym roku  przybył do naszej szkoły Święty Mikołaj, i to do każdej klasy! Tylko uczniowie klasy 1b (czyżby coś przeskrobała?) nie dostąpili tego zaszczytu! I tak sobie poradzili, znaleźli staruszka w Tarnobrzegu. Opłacało sie szukać. Św. Mikołaj przygotował dla nich niespodzianki: zabrał do  McDonald'sa i  "Bawialni dla dzieci".  

29 listopada 2012 r.
Andrzejki

W tym dniu nie mogło zabraknąć  tradycyjnych wróżb i zabawy tanecznej dla wszystkich uczniów naszej szkoły.


12 listopada 2012 r.
"Ta, co nie zginęła" - apel

Szóstoklasiści w celu uczczenia 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w czasie szkolnego apelu zaprezentowali związany z uroczystością montaż słowno - muzyczny.


8 listopada 2012 r.
"Śniadanie daje moc" - akcja szkolna

O tym czy śniadanie dodaje, czy nie dodaje mocy, uczniowie klas młodszych mogli się przekonać samodzielnie przygotowując samodzielnie "zdrowe śniadanie" z wychowawcami dnia 8 listopada 2012 r. Niespożyta energia podczas przerw międzylekcyjnych wskazuje na to, że uczniowie starsi i bez "mocnego śniadania" maja pary aż za dużo.

8 listopada 2012 r.
Ślubowanie pierwszaków

Po przemówieniu dyrektora szkoły i części artystycznej odbył się akt ślubowania oraz pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie. Wychowawcy wręczyli pamiątkowe dyplomy. Rodzice uczniów klas I zaprosili dzieci oraz gości na wspólny poczęstunek.

7 listopada 2012 r.
Święto szkoły

Po nabożeństwie w kościele, w którym uczestniczyli uczniowie klas 3 - 6, w Gminnym Ośrodku Kultury z czynnym udziałem uczniów klas 6.  odbyła sie część artystyczna poświęcona patronowi szkoły Jerzemu Ossolińskiemu. Tam też społeczność szkolna mogła obejrzeć film, który został nakręcony w dniu nadania szkole imienia. Czasem warto powspominać.

30 października 2012 r.
Wszystkich Świętych

Zuchy w Dniu Wszystkich Świętych kwestowały na rzecz renowacji zabytkowych pomników znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Klimontowie. Z wielkim zaangażowaniem wręczały foldery, kalendarzyki, sprawdzały ciężar wypełnionych pieniędzmi puszek. Dzieci systematycznie uczestniczą w uroczystościach patriotycznych organizowanych na terenie Gminy Klimontów. Zdobywają kolejne sprawności m.in. Zuch na 5!, Wzorowy Europejczyk, Mały Patriota, Przyjaciel Przyrody.15 października 2012 r.
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela to dzień szczególny. Okazja do zadumy nad miejscem rozumu, wiedzy i nauczyciela we współczesnym świecie. Z tej okazji uczniowie kl. IV a przygotowali uroczystą akademię. Recytując wiersze i śpiewając piosenki, w imieniu całej społeczności uczniowskiej, dziękowali Nauczycielom za trud włożony w wykształcenie i wychowanie.

26 września 2012 r.
"Nigdy więcej"

Pod takim hasłem uczniowie klas V przygotowali uroczysty apel przypominający wydarzenia z września 1939 roku. Mali artyści recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce wojennej. Dobór repertuaru podkreślał myśl główną uroczystości: istnieją daty i wydarzenia historyczne, o których zapomnieć nie wolno.


17 września 2012 r.
Akcja "Sprzątanie Świata"


„Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę” to hasło tegorocznej akcji Sprzątanie Świata - Polska 2012. Uczniowie klas I-VI porządkowali teren wokół szkoły. Przyświecał im cel znany od lat: wystarczy zatroszczyć się o zanieczyszczone lasy, parki, łąki, by świat był piękniejszy i nie groziła mu zagłada.

3 września 2012 r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013


Dnia 3 września 2012 roku uczniowie PSP im. Jerzego Ossolińskiego przybyli wraz z rodzicami na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zebranych powitała dyrektor szkoły Pani Elżbieta Czajkowska. Na uroczystości obecny był również Wójt Gminy Klimontów Pan Ryszard Bień. Nastrój spotkania był nieco inny niż w latach ubiegłych. Uczniowie rozpoczęli naukę w odnowionym i ocieplonym budynku szkoły. Uważny obserwator mógł dostrzec wielką radość malującą się na twarzach uczniów, rodziców i nauczycieli.


Dobra praktyka
Warsztaty: „NA SZKLE MALOWANE”

Prowadzimy cyklicznie warsztaty plastyczne, które cieszą się dużą popularnością, dbamy o rozwój zdolności i zainteresowań naszych uczniów. Warsztaty plastyczne organizujemy również przy okazji imprez szkolnych, na których prowadzimy zajęcia z dziećmi, a następnie prace prezentujemy zaproszonym gościom. Nasze dzieci odnoszą sukcesy biorąc udział w konkursach plastycznych. Wspólnie z zaprzyjaźnionym malarzem artystą przybliżamy dzieciom świat widziany oczyma artysty. Malujemy na szkle używając farb do malowania Window colors bezpiecznych dla dzieci. Uczniowie bardzo lubią malować świat przyrody i świat owadów na szkle (malują kwiaty i motyle). Obrazy te są piękne, mamy tu zabawę kolorem, którą dzieci uwielbiają. Podczas pracy wyzwalają się pozytywne emocje.  


Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej ”SONGOWANIE W NASZEJ SZKOLE”
Honorowy patronat nad konkursem objęła Świętokrzyska Kurator Oświaty Pani Małgorzata Muzoł oraz Wójt Gminy Klimontów Ryszard Bień.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie odbyła się już piąta edycja gminnego konkursu piosenki anglojęzycznej SONGOWANIE W NASZEJ SZKOLE. W konkursie brali udział uczniowie klas I-VI szkół podstawowych z Gminy Klimontów. Pomysłodawcą tegoż konkursu byli nauczyciele języka angielskiego w tutejszej szkole mgr Anna Bzdyra oraz mgr Kinga Cieplińska. W konkursie wzięło udział aż 17 zespołów. Uczniowie dużo wcześniej przygotowywali się do występów pod okiem opiekunów. Jury bacznie przyglądało się występom przyznając noty. Występy uczniów były na bardzo wysokim poziomie, co można było zaobserwować po reakcji zaciekawionej publiczności. Po długich i burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców. Zdobywcy zaszczytnych miejsc otrzymali puchary, maskotki-nutki oraz nagrody. Następnie wszyscy uczestnicy zaśpiewali piosenkę „We are the champions”, aby pokazać, że przecież wszyscy wykonawcy są zwycięzcami, ponieważ odważyli się zaśpiewać piosenki w obcym języku. Zrobili więc pierwszy krok, aby pogłębić swoją wiedzę w tej dziedzinie. Konkurs ma za zadanie promować młode talenty. Wielu uczniów właśnie w tym konkursie stawiało swe pierwsze kroki. Cieszy się on ogromną popularnością. Uczniowie niecierpliwie czekają na kolejną edycję konkursu a ich uśmiechnięte twarze są ogromną motywacją do wpisania konkursu w kalendarz imprez naszej szkoły. Uczniowie oprócz nagród rzeczowych będą mogli pokazać swój talent na Pikniku Rodzinnym organizowanym przez naszą placówkę.  

Opracowala: Anna Bzdyra

Więcej na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach:
"Na szkle malowane"
"Songowanie w naszej szkole"

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego