Aktualności 2014/2015. Grudzień - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzgo Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności 2014/2015. Grudzień

Aktualności 2014/2015

Listopad - grudzień 2014 r.
Akcja "Góra grosza"

W miesiącu listopadzie oraz grudniu pracownicy oraz  uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do XV edycji  ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pragną podziękować za bezinteresowną pomoc społeczności szkolnej. Każda drobna moneta pomoże dzieciom z domów dziecka w Polsce.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Grudzień 2014 r.
Akcja "
RENIFERKI DLA CHORYCH"

W miesiącu grudniu uczniowie klas czwartych i szóstych wzięli udział w akcji „RENIFERKI DLA CHORYCH” . Dzieci wykonywały renifery z płyt CD. Zostały one przekazane pacjentom Szpitala Specjalistycznego  Ducha Świętego w Sandomierzu. Pracownicy szpitala w imieniu swoich podopiecznych podziękowali naszej szkole za podarunki, życząc wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Koordynator akcji mgr Anna Bzdyra.

Anna Bzdyra

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym 2015 roku.
Zrealizowania wszystkich planów, lenistwa w sprawach nieistotnych i zatroskania w tych najważniejszych.

życzą nauczyciele i uczniowie
z pracowni komputerowej15 - 19 grudnia 2014 r.
Świąteczny tydzień w szkole
Wigilie klasowe, kiermasz, jasełka... - wszyscy wszystkim ślą życzenia.

13 grudnia 2014 roku
Finał
Akcji Szlachetna Paczka 2014


Zakończyła się akcja w naszej szkole. W tym roku po raz dziewiąty włączyliśmy się w to ogólnopolskie wydarzenie, a nawet można pokusić się, ze powoli akcja wychodzi poza granice Polski. Nawet papież Franciszek przygotował paczkę w tym roku!!!
Ofiarność uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców przerosła nasze oczekiwania. Zebraliśmy 12 pudeł darów. Mieliśmy także kilku sponsorów, którzy pomogli nam odpowiedzieć na wszystkie potrzeby określone przez wolontariuszy. Kupiliśmy lodówkę, pościel, kołdry, otrzymaliśmy ręczniki firanki, dużo produktów spożywczych i chemicznych, przyborów szkolnych. Specjalnymi podarunkami okazały się kosmetyki przygotowane dla córki naszej podopiecznej oraz książki dla mamy. Do paczki dorzucili się lokalni przedsiębiorcy. Za co im dziękujemy w imieniu obdarowanej rodziny. Akcja jest na tyle rozpowszechniona w mediach, że wystarczy tylko wspomnieć, aby każdy poczuł, ze chce te
ż chce się dołączyć.

Do naszej paczki dołączyli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Goźlicach. To kolejna współpraca naszych szkół przy tym projekcie.

Całą akcję dla szkoły przygotowali uczniowie klasy piątej b wraz z wychowawcą Zofią Kryszczyńską, która współpracuje od lat z Fundacją Wiosna i Szlachetną Paczką. Dla uczniów to wspaniałe doświadczenie, które uczy empatii, współpracy w grupie, odpowiedzialności za podjęte zadania oraz rzetelnej pracy, dokumentowania jej efektów oraz 13 grudnia 2014 r. w magazynie spotkaliśmy się z super W, czyli wolontariuszami, którzy pojechali z paczkami do rodzin. Otrzymaliśmy list od rodziny, Certyfikat i podziękowanie od Fundacji Wiosna, życzenia Radosnych Świąt Bożego Narodzenia  oraz wiele miłych słów od wolontariuszy.  
Za rok nowe wyzwanie… Już dzisiaj zapraszam. ZK.


Oto kilka fotografii z finału i przekazania paczki z naszej szkoły.

8 grudnia 2014 r.
Szkolny Konkurs Przyrodniczy


Dnia 8 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs przyrodniczy dla uczniów klas piątych. Po eliminacjach klasowych do konkursu szkolnego zakwalifikowało się 21 uczniów.
Uczniowie pracowali z zestawem 16 zadań. Które obejmowały zakres materiału z kasy czwartej oraz zadania przygotowane z zakresu materiału omawianego w kasie piątej do listopada 2014 r.
Konkurs rozpoczął się o godzinie 13:00, trał 45 minut. Tuż przed konkursem uczniowie w delegacji z Panią wicedyrektor Barbarą Czuja odebrali koperty z zestawami z sekretariatu szkoły. Następnie nauczyciele przyrody: Zofia Kryszczyńska i Magdalena Domoradzka rozdały arkusze i objaśniły instrukcję dla uczniów. Pani wicedyrektor życzyła uczniom powodzenia i owocnej pracy.
Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymają upominki i dyplomy, troje z nich, za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, otrzyma książki. Nagrody ufundowała GKRPAiN w Klimontowie.

4 grudnia 2014 r.
Mikołaj w bibliotece

Dnia 4 grudnia 2014 roku nasze przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu „Gdzie jesteś Święty Mikołaju?”, na które zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Klimontowie. Świetna interaktywna zabawa połączona z mini przedstawieniem dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń, a otrzymane upominki od Mikołaja sprawiły wiele radości. Dziękujemy Pani dyrektor i pracownikom biblioteki za zaproszenie i gościnność.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego