Aktualności 2014/2015. Czerwiec - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jerzgo Ossolińskiego w Klimontowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności 2014/2015. Czerwiec

Aktualności 2014/2015

26 czerwca 2015 r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2014/15 dla dzieci i młodzieży z klimontowskich szkół i przedszkoli rozpoczęło się mszą świętą o godz. 8:00. Uroczysta Eucharystia była sprawowana w kolegiacie klimontowskiej pod przewodnictwem ks. proboszcza Henryka Hendzla. Ks. Henryk wygłosił także kazanie w którym przypomniał, że wakacje to czas odpoczynku od nauki szkolnej, ale nie od Pana Boga. Na zakończenie Mszy Świętej udzielił wszystkim uroczystego błogosławieństwa Bożego. Śpiew w czasie Mszy Świętej był animowany przez scholę dziecięcą pod kierunkiem p. Edyty Mazur, zaś na organach grał uczeń gimnazjum, absolwent naszej szkoły - Filip Ozdoba.
Podczas uroczystego apelu kończącego bieżący rok szkolny została zaprezentowana częścić artystyczna, którą przygotowali wychowawcy z uczniami klas trzecich. Po rozdaniu świadectw z wyróżnieniem i innych nagród uczniom klas 4-6  gratulacje uczniom i rodzicom (życząc także wspaniałych i bepiecznych wakacji) złożyła p. dyr. Elżbieta Czajkowska. Do życzeń dołączyli się przedstawicieli Rady Rodziców.

Życzymy wszystkim niezapomnianego wypoczynku lipiec - sierpień 2015!

Pożegnanie absolwentów

25 czerwca 2015 r.
Żegnaj przedszkole!

Dnia 25 czerwca 2015 roku przedszkolaki uroczyście zakończyły rok szkolny. Zaprezentowały montaż słowno - muzyczny oraz tańce rodzicom, zaproszonym Paniom dyrektorkom oraz wychowawczyniom. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom ukończenia przedszkola. Życzymy Wam udanych wakacji oraz sukcesów w pierwszej klasie.

24 czerwca 2015 r.
Mały ratowniczek
Klasa pierwsza a w akcji... ratunkowej. Zajecia lekcyjne na temat bezpiecznych wakacji i nauka udzielania pierwszej pomocy.

19 czerwca 2015 r.
Zdobywamy kartę rowerową

Dnia 19 czerwca 2015 r. przeprowadzono wśród uczniów teoretyczny i praktyczny egzamin, którego wynik pozytywny stworzył możliwość uzyskania karty rowerowej. Dzieci wykazały się znajomością znaków i przepisów ruchu drogowego oraz praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze.
Szersza, nie uczestnicząca w sprawdzianie, grupa uczniów przypomniała sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach na wsi i w mieście. Pan policjant Tomasz Luzak zaprezentował uczniom "Rady nie od parady", czyli zasady których nie należy lekceważyć podczas wykoczynku letniego - wakacji.

17 czerwca 2015 r.
"Akademia Trzeciej B -  Witajcie w naszej bajce!"

Uczniowie klasy 3b zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom z miejscowego przedszkola czytane i śpiewane utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. W bajce trzecioklasistów gospodarze  i goście doskonale się bawili.

http://wierszykidladzieci.pl/brzechwa/jak-rozmawiac.php

10 czerwca 2015 r.
W Krakowie

Dnia 10 czerwca bieżącego roku uczniowie klas trzecich odwiedzili Kraków. Obejrzeli Stare Miasto, Wawel i Kościoł Mariacki, zachwycił ich jednak najbardziej Pomnik i Smocza Jama oraz zwierzęta z krakowskiego ZOO.

3 czerwca 2015 r.
Olimpiada Przedszkolaka

Dnia 3 czerwca 2015 roku odbyła się Olimpiada Przedszkolaka, w której wzięły udział z naszych oddziałów przedszkolnych oraz z przedszkoli z Klimontowa i Goźlic. Wspaniała zabawa, rywalizacja w konkurencjach sportowych, słodki poczęstunek dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń. Nagrodą za trud i wysiłek były medale dla każdego dziecka, które sprawiły wiele radości. Organizatorami były panie M. Miłek, J. Hamerska, E. Bokwa oraz rodzice. Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii oraz Rada Rodziców.

1 czerwca 2015 r.
VIII Happeningu Bezpieczna Szkoła

Dnia 1 czerwca 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w VIII Happeningu Bezpieczna Szkoła, który organizowany jest przez Gimnazjum im. papieża Jana Pawła II w Klimontowie i przebiegał pod hasłem: "Narkotyki, dopalacze - STOP!". Wydarzeniu towarzyszył konkurs na spot antyreklamowy środków uzależniających - narkotyków i dopalaczy, który adresowany był do  przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkoły  ponadgimnazjalnej Gminy Klimontów. Do konkursu przystapiły także zespoły klasowe uczniów naszej szkoły.
Profilaktyka prozdrowotna, w tym antyuzależnieniowa, jest działaniem wynikającym z realizacji zadań Programu Profilaktycznego Szkoły i zadań podejmowanych w ramach realizacji podstawy programowej szkoły podstawowej.  

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego